Tartu residentuurikunstnik Domingo Pino avab isikunäituse “Enne äraolekut”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tartus residentuuris viibiv Hispaanist pärit multidistsiplinaarne kunstnik Domingo Pino avab enda isikunäituse “Enne äraolekut” 18. detsembril kell 18.00 Trükimuuseumi galeriis. Olete oodatud näituse avamisele!

Näitusel eksponeeritud tööde sari vastab kunstniku nägemusele Tartust. Teosed esindavad ruume ja olukordi, mida on Domingo Tartus veedetud üürikese aja jooksul pidanud oluliseks.

Teostes kujutatud elemendid on justkui osa hetkelisest kogemusest. Näitus tervikuna pakub kunstniku laiemat nägemust Tartu keskkonnast ning proovib omavahel üheks sulatada erinevad olukorrad, stsenaariumid, inimesed, loomad, arhitektuuri, objektid ja muu (ajutisse) elukeskkonda kuuluva. Teoste kaudu püüab kunstnik ülistada kõige kogetu väärtust.

„Enne äraolekut“ on katse tabada kaduva oleviku põgusust ja kujundada kunstniku kokkupuuted väikeste sündmuste ja igapäevaste stsenaariumitega kolmandate osapoolte jaoks kogemuseks – mis on samuti ajutine.

Avamine: 18. detsember kell 18.00 Trükimuuseumi galeriis
Näitus jääb avatuks kuni 20. jaanuarini 2019
Domingo Pino: http://www.domingopino.com/
Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/322816824973789/

Domingo Pino viibib Tartus Tartu linnaresidentuuri programmi raames. Kunstiresidentuuri viib läbi Eesti Trüki- ja Paberimuuseum. Programmi rahastab Tartu linn, Eesti Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu.
Rohkem infot projekti ning tulevate kunstnike kohta leiad lehelt residency.tartuensis.com

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht