Tartu Kõrgema Kunstikooli näitus „Missioon“ Lüneburgis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Missioon_TKK_19.05-05.06.16 MISSIOON. TARTU KÕRGEMA KUNSTIKOOLI ÕPPEJÕUDUDE NÄITUS

18. mail kell 19.00 avatakse Tartu sõpruslinnas Lüneburgis (Saksamaa) Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) näitus „Missioon“.
Eksponeeritud on 37 kunstiteost (foto, maal, graafika, skulptuur ja tekstiil) TKK õppejõudude viimase kümne aasta loomingust.
Näitusel esinevad Jüri Kask, Marko Kekišev, Aet Ollisaar, Kadi Pajupuu, Taavi Piibemann, Anne Rudanovski ja Helle-Reet Vahersalu. Lisaks osalevad näitusel Saksa poolelt Ursula Blancke Dau ja Christian-Ivar Hammerbeck, kelle töid on eksponeeritud varasemalt ka Tartus.

Tänaseks on Tallinna ja Tartu konkurents kunstiõppes loonud pinnase eripalgelisele kunstielule ja isikupäraste loovisiksuste kujunemisele.
Vastutuse järelkasvu eest on enda kanda võtnud ka käesoleval näitusel esinejad, oma valdkonna tunnustatud tegijad ja kirglikud hariduse edendajad. Nende missioon omandab sisu ja vormi nii õpetamises kui loomingus, stuudios ja näitusesaalis.

Missioonitundest sai alguse seegi esinduslik väljapanek, kui Lüneburgi kunstnikud Ursula Blancke Dau ja Christian-Ivar Hammerbeck ning Saksa-Eesti Selts kahe maa ja linna suhete edendamiseks kunstimeediumi valisid. Kui tänavu on tartlased kutsutud esinema hiljuti renoveeritud ajaloolisse vabrikuhoonesse KulturBäckerei (www.kulturbaeckerei-lueneburg.de), siis TKK ja galerii Noorus võõrustavad omakorda saksa kunstnikke 2017. aastal.

Grupinäitusega „Missioon“ on TKK ühtlasi jätkamas traditsiooni tutvustamaks õppejõudude, üliõpilaste ja vilistlaste loomingut sõpruslinnades ning leidmaks uusi rahvusvahelisi kontakte. 2012. aastal esineti koos Saimaa Rakenduskõrgkooliga (Soome) Brnos Tšehhis. Pea iga-aastaseks ja oodatuks on saanud väljapanekud Soomes sõpruslinnas Tamperes.

Näituse kujundus on Madis Liplapilt, graafiline disain Marko Kekiševilt. Ilmub ka osalejaid tutvustav saksakeelne kataloog. Ühtlasi on KulturBäckereis avatud näitus Tartu lasteaedades ja koolides toimunud postkaardi joonistusvõistlusele „Bei uns – meie juures“ laekunud töödest.

„Missioon“
Lüneburgi KulturBäckerei (Saksamaa) 19. mai – 5. juuni 2016
Avamine 18. mail kell 19.00
Kohtumised kunstnikega 19. mail 19.30

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht