Tartu Kõrgem Kunstikool tutvustab Jõhvis kunstide valdkonna töid

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Jõhvi Kunstikoolis avatakse 10. märtsil Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) kunstide suunda tutvustav „Kevadnäitus“. Näitus esitleb kõrgkoolis õppivaid noori kunstnikke ning näitab samas erialade suundumusi ja valdkondlikku mitmekesisust. Väljapanekus osalevad maalingute, skulptuuri-, fotograafia- ja tekstiiliosakonna üliõpilased.
TKKs pööratakse tähelepanu mitmekülgsete praktiliste oskuste ja teadmiste õpetamisele, mis omakorda annab hea aluse loomingulisele vabadusele ja eneseleidmisele. Näitusel eksponeeritud töödes peegeldub kevadine värskus ning värviküllus kõrvuti must-valge graafilise ja faktuurse pinna ning vormiotsingutega.
Maalingute osakonna üliõpilased esitlevad näitusel stuudiomaali töid.
Väljapanekus osalevad Marita Raudsepp, Madis Oru, Madli Lavin, Ave Kitsel, Marju Must, Maris Ilves, Kristi Pedanik, Kadri Kruusmägi, Egle Mikko, Meril Sarap ja Heliisa Aare. Üliõpilasi juhendasid Sirje Petersen ja Helle-Reet Paris.
Skulptuuriosakonna näitusetööd on valminud Eike Epliku poolt juhendatud III kursuse skulptuuriprojekti raames, milles osalesid Gloria Kivastik, Merilin Aleinik, Maarja Eskla, Jelizaveta Pratkunas ja Pirjo Põim.
Fotograafia osakonda esindavad oma loominguga Kristjan Mõru ja Johan Huimerind.
Tekstiiliosakond eksponeerib näitusel valikut klassikalises gobeläänpõime tehnikas valminud piltvaipu, kuid ka digitaalsel žakaarteljel kootud teoseid . Tööde autorid on Eva Mustonen, Maria Kukk, Silvia-Sigrid Sillaots, Ilja Uhlinov, Marju Nurk (Roos) ja Eva Oherjus.
Üliõpilasi juhendasid Aet Ollisaar, Veinika Västrik, Liina Kool ja Monika Žaltauskaite-Grašiene.
Neljapäeval, 31. märtsil kohtuvad Jõhvi Kunstikooli õpilased TKK õppejõududega ning jagatakse täpsemat infot erialade kohta.
Näituse kujundab Madis Liplap. Näitus on avatud 11. aprillini.
Jõhvi Kunstikool: www.johvikunstikool.ee
TKK on ainus rakenduslik kunstikõrgkool Eestis. Tipptehnoloogiaga varustatud loomingulises keskkonnas on võimalik õppida disaini, konserveerimise/restaureerimise ja kunstide suunal. TKKga on kõikidel huvilistel võimalus tutvuda ka lahtiste uste päeval 23. märtsil galeriis Noorus (Riia 11, Tartu) ning osakondades.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht