Tartu Kõrgem Kunstikool kutsub vaatama ja sisse astuma

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

15.-25. märts on galeriis Noorus avatud Tartu Kõrgemat Kunstikooli tutvustav väljapanek LAHTISTE USTE PÄEV. Traditsiooniliselt märtsis toimuv näitus tutvustab Tartu Kõrgema Kunstikooli (TKK) osakondi ning annab seeläbi võimaluse nii kõrgkooliga lähemalt tutvumiseks kui ka eriala valikuks. Ühtlasi juhatab väljapanek sisse 22. märtsil algava sisseastumisavalduste vastuvõtu ning lahtiste uste päeva.

Väljapanek on jaotatud erinevateks aladeks, kus tutvustatakse õppimisvõimalusi ja õppekavade spetsialiseerumisvaldkondi. Tööde valikul ja osakondade alade kujundamisel on osalenud ka üliõpilased, kes lahtiste uste päeval huvilistele selgitusi jagavad. Samuti saab galeriis  tutvuda TKK poolt välja antud trükistega.

Kolmapäeval, 22. märtsil toimub galeriis Noorus ja TKK õppehoonetes lahtiste uste päev ning algab sisseastumisavalduste vastuvõtt. Sel aastal tutvustatakse esmakordselt juba lahtiste uste päeval vastuvõtueksameid, mille alusel moodustub pingerida kõrgkooli õppima asumiseks. Lahtiste uste päeva ürituse täpsem info ja ajakava veebilehelt www.artcol.ee/sisseastujale/lahtiseduksed.

TKK pakub võimalust valida seitsme rakenduskõrghariduse õppekava vahel: fotograafia; maal ja restaureerimine (spetsialiseerumine: kunst või konserveerimine/restaureerimine); meedia- ja reklaamidisain; mööblidisain ja restaureerimine (spetsialiseerumine: disain või konserveerimine/restaureerimine); nahadisain ja restaureerimine (spetsialiseerumine: disain või konserveerimine/restaureerimine); skulptuur; tekstiil.
Kõigi õppekavade ühisosa on teoreetilised ja praktilised üldained, samuti saadakse olenevalt õppekavast üldine teoreetiline alus disaini- kunstide- ja konserveerimise/restaureerimise suunal.
Lisaks tugevate erialaste oskuste omandamisele on võimalik end õpingute käigus proovile panna mitmesugustes valdkondlikes projektides ning teha koostööd kõrgkooliväliste partneritega. Osalemine väljaspool kõrgkooli toimuvatel praktikatel annab ettekujutuse reaalsest töökeskkonnast ja erinevatest ettevõtetest, ning paljud leiavad seeläbi ka oma tulevase töökoha või tegevusvaldkonna. Pärast kõrgkooli lõpetamist on võimalus jätkata õpinguid magistriõppes Eestis või välismaal.

TKK on Eesti ainus rakenduslik kunstikõrgkool. Õpe toimub tipptehnoloogiaga varustatud loomingulises keskkonnas ning vastuvõtt selgub sisseastumiseksamite tulemuste põhjal. Sisseastumisavaldusi saab esitada Sisseastumise Infosüsteemis (SAIS) (www.sais.ee) 22. märts–25. juuni 2017 (meedia- ja reklaamidisaini õppekavale kandideerimisel kuni 15.06.2017). Lisainfo: www.artcol.ee/sisseastujale

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht