Tartmusis avatakse mahukas Peeter Alliku ülevaatenäitus

Tartmusis avatakse mahukas Peeter Alliku ülevaatenäitus „Peeter Allik. Kultiveeritud skisofreenia”

Tartu Kunstimuuseumis on 9. juunist avatud Eesti graafiku ja maalikunstniku Peeter Alliku suur ülevaatenäitus „Peeter Allik.
Kultiveeritud skisofreenia”. Kahel korrusel kulgev näitus tutvustab kunstniku senist tegevust ligikaudu nelja aastakümne jooksul, osutades olulisematele murdepunktidele autori loomingus. Näitusel eksponeeritakse maale ja graafikat, aga ka Peeter Alliku tegevuse köögipoolt, mille märksõnadeks on protsess, harjutamine ja mängulisus.

Peeter Allik (s 1966) on tuntud julge huumori ja suurepäraste tehniliste oskuste poolest, mida ta oma loomingus sujuvalt isikupäraseks tervikuks seob. Justkui mängeldes vahetab ta meediume ja eneseväljendusviise, et leida ideedele sobivaim lahendus – ta maalib, lõikab linooli, ehitab installatsioone, võtab osa performance’itest Non Grata ridades või nokitseb millegi muu vaimuka kallal. Oma huvide mitmekesist paletti kommenteerib Allik nii: „Selle kohta ütles minu kallis õpetaja Ilmar Malin, et see on kultiveeritud skisofreenia. Kuna ma tegelikult ei ole hull, siis ta arvas, et ma kuidagi teesklen hullu ja kultiveerin selliseid teatud erinevaid polaarsusi ning panen neid kokku.”

Näitus „Peeter Allik. Kultiveeritud skisofreenia” toob publiku ette nii autori tuntumad tippteosed, esimesed šedöövrid kunstniku kooliajast kui ka teemaarendused viimastest aastatest. Lisaks saab heita pilgu Alliku visandivihikusse, uudistada isetehtud marke, millest muuseas kõik alguse sai, ja vaadata spetsiaalselt näituse tarbeks ülesvõetud videointervjuud kunstnikuga.

Kuraator: Joanna Hoffmann
Graafiline kujundaja: Katrin Nõu
Näituse toimkond: Richard Adang, Rael Artel, Nele Ambos, Merli-Triin Eiskop, Karl Feigenbaum, Liis Haasma, Mare Joonsalu, Margus Joonsalu, Dana Karjatse, Hanna-Liis Kont, Heiti Kulmar, Kadri Mägi, Julia Polujanenkova, Kristel Sibul, Peeter Talvistu, Ago Teedema, Kristo Tamm, Urmo Teekivi, Piia Õunpuu

Näitusega kaasneb mitmekülgsete tekstide, intervjuu ning rohkete teoste reproduktsioonidega varustatud trükis, mis võtab kokku Peeter Alliku senise loomingu eelkõige maalikunstniku ja graafikuna.
Trükise koostaja ja toimetaja: Joanna Hoffmann
Kujundaja: Katrin Nõu
Autorid: Redas Diržys, Albert Gulk, Joanna Hoffmann, Mari Kartau, Valts Mikelsons, Marko Mäetamm, Al Paldrok, Hanno Soans, Majla Zeneli
Tõlkija: Peeter Talvistu
Keeletoimetajad: Richard Adang, Dana Karjatse
Trükis ilmub eesti ja inglise keeles.

Näitusega käib käsikäes ka haridusprogramm erinevatele sihtgruppidele.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht