Tarbi kultuurselt ETDMIs

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Nagu teada, on ETDMi selle aasta üks rõõmusõnumeid lisaks suurepärasele programmile uus renoveeritud külastusala ja pood hoolikalt valitud Eesti kunstnike ja disainerite loominguga.

Ei ole mõtet elu keeruliseks teha, vaid luua kultuurne tarbimiskogemus, ühendades näitusekülastuse ja paratamatu tarbimisvajaduse ning unikaalsest valikust vajalik välja noppida. Mütsidest ja sallidest keraamika, ehtete ning suurepärase raamatuvalikuni ETDMi poes!

Ruumilahenduse autoriteks, mille keskmes on vineer ja disainer Janno Nõu kujundatud pehmemööbel sarjast Sofi Softrendile, on Maria Pukk ja Ivar Lubjak arhitektuuribüroost Oaas.

Laupäeval, 15. detsembril toimub muuseumis fragmentide vääristamisele keskenduv töötuba, kus on ehtekunstnik Darja Popolitova juhendamisel võimalik isiklikele kildudele anda elu ehte või muu detailina: https://www.facebook.com/events/359737494792546/

Hetkel avatud näitused:

Keraamik Anu Rank-Soansi loomingule keskenduv retrospektiivnäitus sarjast “Klassikud” annab võimaluse tutvuda mitmekülgse kunstniku toodanguks kujundatud ja autoriloominguga, tuvastada koduses kasutuses olnud ja olevaid nõusid ning näha erinevaid põnevaid teemakäsitlusi unikaalteostes.

Galeriis on viimane võimalus kuni 2. jaanuarini külastada näitust “Fookus” aastatel 1782-1796 tegutsenud Põltsamaa portselanimanufaktuurist nii 1970. aastatel toimunud kaevamiste käigus välja tulnud esemete kui kõnekate kildude näol.

Endiselt on avatud mahukas Eesti tarbekunsti püsinäitus suurepäraste näidetega erinevatelt erialadelt Adamson-Ericust Tanel Veenreni.

 

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum
Lai 17, Tallinn
K–P 11–18
www.etdm.ee
www.facebook.com/TarbekunstiDisainimuuseum
www.instagram.com/disainimuuseum

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht