Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakool saab 10. aastaseks

Laupäeval, 28. märtsil tähistab Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakool 10. juubelit. Kool tähistab sündmust filmiprogrammi ja meeleoluka peoga. BFM-i on õnnitlema lubanud tulla ka kultuuriminister Urve Tiidus.

Pidu toimub 28. märtsil Balti Filmi- ja Meediakooli Filmipaviljonis (Narva mnt 27). Õhtu jooksul tunnustab BFM oma teenekaid õppejõudusid ja kooli rajajaid, külalised saavad kuulata filmimuusikat Tallinna Ülikooli Sümfooniaorkestri esituses ning süüa sünnipäevatorti. Enne peo algust, kell 15:00 on kõik oodatud SuperNova kinosaali, kus filmiprogrammi BFM 10 raames näidatakse parimaid 10 aasta jooksul BFM-i liikmete osalusel valminud filme.

„See kool on väike ime, millele on kaasa aidanud suure hinge ja missioonitundega inimesed. Tulemuse üle, mida täna näeb erinevatel ekraanidel, võime igati uhked olla. Aga eneseimetluse asemel tuleb vaadata tulevikku ning kohanduda kiiresti muutuva meediamaastiku vajadustega,“ ütles kooli direktor Katrin Saks.

28. märtsil 2005. aastal loodi Tallinna Ülikooli senati otsusega Balti Filmi- ja Meediakool, mis on väheseid ülikoole Põhja-Euroopas, kus saab inglise keeles õppida filmikunsti, televisiooni ja meediat. Kümne aastaga on BFM-ist kujunenud tunnustatud rahvusvaheline kool, mille on tänaseks lõpetanud 528 tudengit, sh 111 välistudengit üle 30 eri riigist. Hetkel õpib koolis üle 400 üliõpilase.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht