Tallinna Teisipäev 3. aprillil

Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus korraldab Tallinn Music Weeki raames 3. aprillil spetsiaalse programmi ja pikendatud avamisaegadega galeriiõhtu Tallinna Teisipäev, millest võtavad osa Positiiv galerii, Okapi galerii, EKA galerii, Temnikova & Kasela galerii ja Vaal galerii. Galeriiõhtu programm hõlmab eriilmelisi näitusi ning näha saab nii rahvusvaheliste kui Eesti kunstnike värsket loomingut. Galeriides toimuvad õhtu jooksul näitusetuurid ning on võimalik tutvuda galeristide ja kunstnikega, samuti on võimalik Positiivi ja Okapi galeriides osa saada muusikalistest etteastetest.

Galeriiõhtu programm:

17:00 Galerii Positiiv (Roo 21a)
Andres Teissi näitus “Olev. Tulev. Minev”
Galeriis Positiiv saab näha Andres Teissi (EE) tänavafotograafia näitust “Olev. Tulev. Minev”. Peamiselt pressifotograafina tuntud kunstnik kirjeldab oma suhet fotograafiaga järgmiselt: “Pildid erinevatest elu hetkedest on saatnud mind kogu teadliku elu. Tänaval kõndides näen tihti enda ümber pilte, sageli ka mõtlen ja räägin pildis ja piltide kaudu. Võib-olla on see minu viis ümbritseva kaosega toime tulla.”
Tallinna Teisipäeval saab galeriis Positiiv näha ja kuulda Taavi Tulevi heliinstallatsiooni.

18:00 Okapi galerii (Niguliste 2)
Anonymus Bohi & Taje Trossi näitus “Apokalüptilised maastikud”
Anonymus Bohi (EE) ja Taje Trossi (EE) ühisnäitusel on väljas suuremõõtmelised fotopanoraamid seeriast “Apokalüptilised maastikud”. Seeria tööd on kombinatsioon digitaalprindi ja siiditrüki tehnikatest, teosed käsitlevad meie ühiskonna peavoolu kõrval tegutsevaid subkultuure ja inimkooslusi, mille eesmärgid ja käitumismudelid loovad alust täiesti uue sootsiumi sünniks – võitlejaid, amatsoone, naisi kui tuleviku ühiskonna liidreid, muutunud maailmakorda, uuestisündi apokalüptilistel väljadel.
Tallinna Teisipäeval astub galeriis live show’ga üles Soome alternatiivmuusik Risto Puurunen.

19:00 EKA galerii (Vabaduse väljak 6/8)
Anna Slamova & Marek Delongi näitus “Kleepuv hetk”
„Ma olen nii ärevil, see ei lõppe kindlasti mitte kunagi. Ma vaatan ja katsun seda pidevalt, kas nii peabki, kas ma ikka käin õiget rada? Mul on tunne, et ma ei püsi enam koos, palun aita mind. Aita mul end kokku võtta, ma olen nii ebakindel, näita mulle, et sinus on armastust…“
Stockholmis tegutsev Anna Slamova (CZ) ja Prahas tegutsev Marek Delong (CZ) on koostööd teinud alates 2016. aastast. Peamiselt tegeleb duo looming emotsionaalsuse erinevate väljenduste ning nende aktsepteeritavusega kunstis.
Tallinna Teisipäeval tutvustab näitust EKA galerist Keiu Krikmann.

20:00 Temnikova & Kasela galerii (Lastekodu 1)
Rahvusvaheline grupinäitus “Kõik hõljuvad kehad püsivad õhus, kuni nad on oma olukorrast teadlikud”, kuraator Margot Samel
Rahvusvaheline grupinäitus “Kõik hõljuvad kehad püsivad õhus, kuni nad on oma olukorrast teadlikud” uurib koomiksite ja joonisfilmi keelt nüüdiskunsti voolude ja meediumite ülese identiteedipoliitika raamistuses. 20. sajandi alguse futuristidest ja dadaistidest alates on koomiksite kummina venivat füüsikat tabava ühiskonnakriitikana kasutanud mitu põlvkonda kunstnikke ja see on ajakohane praegugi. Margot Sameli kureeritud näitusel osalevad Rhys Coren (GB), Jonathan Ehrenberg (US), Ella Kruglyanskaya (LV), Kris Lemsalu (EE), Priit Pärn (EE), Emily Mae Smith (US) ja Ken Tisa (US).
Tallinna Teisipäeval tutvustab näitust Lilian Hiob Temnikova & Kasela galeriist.

21:00 Vaal galerii (Tartu mnt 80d)
Mauri Grossi näitus “Halastus”
“Halastus” on maalikunstnik Mauri Grossi (EE) teine isikunäitus Vaal galeriis. Kunstnik kirjeldab näitust ja selle pealkirja nii: “Sõna halastus on nii jõuliselt kõike hõlmav, et sellest rääkimine võtaks sellelt mõttelt jõu – viigileht langeb niudelt ja järele jääv ei oma mingit tähtsust. Pigem tuleb keskenduda peenhäälestusele, et toetada näituse sisemist monoloogi ning saada visuaalne kogemus läbi minimalismi ja ülijutustava pealkirja koosmõju.”
Tallinna Teisipäeval toimub Vaal galeriis kohtumine kunstnikuga ja ringkäik näitusel.

Tallinna Teisipäev on osa Tallinn Music Weeki kunstiprogrammist.
Liitu üritusega Facebookis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht