Tallinna Talvefestival toob Eestimaa pealinna külalisesinejaid Belgiast, Norrast ning Leedust

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Aksel Kolstad

XV Tallinna Talvefestival “Tõsta pilk ja ava süda” 11. – 20. veebruarini toob Eestimaa pealinna külalisesinejaid Belgiast, Norrast ja Leedust ning ootab kontserdipublikut Kaarli- ja Rootsi-Mihkli kirikusse, Mustpeade majja ning Tallinna Raekotta. Heateoalgatusega Tõsta pilk ja ava süda” kutsume toetama Pahkla intellektipuudega inimeste külakogukonda. Festivali korraldab Muusikute Fond PLMF.

“Tundub uskumatu, et juba 15 aastat toimub pealinna kaunimatest saalides Talvefestival”, ütleb festivali kunstiline juht Pille Lill. “Covidi tõttu paari aastase vahega ootame taas ka artiste välisriikidest, usume, et kõik õnnestub!”

Festivali avab klaveriõhtuga

Irina Zahharenkova

oma generatsiooni üks väljapaistvamaid ja maailmas enim tunnustust pälvinud pianist Irina Zahharenkova. Tallinna Filharmoonia

ETV tütarlaste koor

Mustpeade Majas kõlab 11. veebruaril kell 18 Ludwig van Beethoveni looming. 12.02 kell 18 esinevad samas noored interpreedid Peeter Margus (viiul) ja Lukas Gedvilas Leedust (klaver), kes pälvisid 2021. aastal Tallinna Filharmoonia ja Muusikute fondi PLMF I Rahvusvahelise Klaverikammermuusika konkursi eripreemia. 19.02 kell 18 saab publik Mustpeade Majas nautida Norra tuntud pianisti Aksel Kolstadi huumoririkast kontserti. Sõbrapäeval, 14. veebruaril kell 15.00 rõõmustame linnaelanikke ja külalisi traditsiooniliselt vaba sissepääsuga kontserdiga Rootsi-Mihkli kirikus, kus esinevad noored talendid – tšellist Valle-Rasmus Roots ja pianist ning klassikatäht Tähe-Lee Liiv. Raekojas astuvad üles 13.02 kl 18 äsja Genti ooperis, Belgias ja Carmenina Vanemuise Teatris debüteerinud mezzosopran Kadi Jürgens, keda saadab klaveril Hein Boterberg Belgiast. 16.02 kell 18 esinevad samas eesti väljapaistvad interpreedid – saksofonist Virgo Veldi, klarnetist Toomas Vavilov ja klaveril Irina Zahharenkova ning 18.02 kell 18 saab publik Raekojas kuulata klarnetikvartetti koosseisus Marten Altrov, Martin Kuusk, Kerit Ilves ja Margus Parind. 20. veebruaril kell 18.00 tähistame iga-aastase suurejoonelise kontserdiga Tallinna Kaarli kirikus Eesti Vabariigi sünnipäeva kontserdiga “Ole hoitud, Eesti”. Esinevad ETV Tütarlastekoor, dirigent Aarne Saluveer ning Huvikeskus Kullo kooristuudio Raduga, dirigendid Natalja Kuzina ja Jelena Orlova. Kontserdil astuvad ülesse ka tunnustatud muusikud Neeme Ots trompetil ning orelil Tiia Tenno.

Kadi Jürgens

Festival pöörab tähelepanu abivajajatele meie ühiskonnas ning Muusikute fondi PLMF loodud traditsiooniline heateo algatus “Tõsta pilk ja ava süda“ kogub sel aastal vahendeid Pahkla intellektipuudega inimeste külakogukonna küünalde valmistamise töökojale kvaliteetsete töövahendite ja küünlavaha sulatamise seadmete uuendamiseks.

PLMF eraldab selleks 25% festivali piletitulust ning kutsume häid inimesi ja organisatsioone ostma nii festivali pileteid kui ka annetama: MTÜ Muusikute täiendõppe keskus, EE037700771003227591, AS LHV Pank, märgusõnaga „Tõsta pilk ja ava süda“.

Eelnevatel aastatel on “Tõsta pilk ja ava süda” raames toetatud Käo puuetega laste keskust muusikaterapeutide koolitamiseks ja pillide ostmiseks; Nirk MTÜ-d igapäevaste sõidukulude katteks; Saaremaa lapsi pillide ostmiseks; andekaid Eesti interpreete selleks loodud Pillifondi kaudu kvaliteetsete instrumentide soetamiseks; Tallinna ja Harjumaa Lasterikaste Perede Liitu toidu vedamiseks mõeldud bussi soetamiseks; Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli tugiõpetajaid; muusikainstrumentide soetamist SOS Lasteküla andekatele lastele.

Festivali kontserdid: https://plmf.ee/et/tallinna-talvefestival-2

Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt paljude Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontserdilavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht