Tallinna linnaruum kunstniku silme läbi

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Alates 17. septembrist on Rahvusraamatukogu 3. korruse trepigaleriis avatud Viktor Gurovi esimene isikunäitus „Tänava keel, jalutavad tekstid, hakitud kommunikatsioon. Tallinn II”.

Viktor Gurovi kunstnikupraktika üheks osaks on linnaruumis toimuvad reeglistatud jalutuskäigud, kus autor võtab endale erinevaid ülesandeid, mida ja kuidas jalutamise jooksul märgata ja talletada. Enamasti kujutavad need reeglid endast ülestähendusviise käsitsi kirjutatud või vektorgraafika alusel teostatud linnaruumitekstidest.

Rahvusraamatukogu näitus pakub installatsiooni vormis selle aasta jaanuarist maini toimunud reeglistatud jalutuskäikude dokumentatsiooni. Selle osad heidavad pilgu Tallinna tekstiruumile, luues linna omamoodi portree. Autor püüab jõuda üldistuseni, millest ja mil viisil avalikust ruumis asetsevad tekstid kõnelevad. Samuti huvitavad teda tekstide vahel tekkida võivad seosed.

„„Tänava keel, jalutavad tekstid, hakitud kommunikatsioon. Tallinn“ oli vahekokkuvõte minu visuaalsest uurimistööst ja Eesti Kunstiakadeemia magistritöö. Käesolev näitus on selle jätk ja edasiarendus, millega kaasneb publikuprogramm. Oluline on ka näituse toimumispaik – Rahvusraamatukogu –, mis lisab uusi tähendusi tekstide kogumise viisile ja ajale, nende käsitlemisele ja arhiveerimisele,” kommenteerib Viktor Gurov oma näitust.

Viktor Gurov (1989) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafilise disaini eriala bakalauruseõppe (2014) ning kaitsnud magistrikraadi EKA fotograafia erialal (2018), lisaks on ta õppinud vahetusüliõpilasena Aalto ülikoolis Helsingis. Gurov on alates 2012. aastast töötanud vabakutselise graafilise disainerina kultuuri valdkonnas. Aeg-ajalt õpetab Viktor Gurov Kunstiakadeemias külalisõppejõuna ning 2018. aastast töötab Eesti Rahvusraamatukogu näituste osakonna graafilise disainerina. Gurov on osalenud rühmanäitustel nii Eestis kui ka välismaal, ta on kunstnike rühmituse Neandertali Koobaskooli liige ning grafitirühmituse Multistab asutaja. Viktor Gurov uurib oma kunstipraktikas peamiselt igapäevatoimingute ja avaliku ruumi suhteid.

Näitus on avatud 5. oktoobrini ning toimuvad avalikud sündmused

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht