Tallinna Kammerorkestri peadirigendiks ja Tallinna Filharmoonia kunstiliseks juhiks saab Tõnu Kaljuste  

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
 Foto Kristian Kruuser

Tõnu Kaljuste

Foto Kristian Kruuser

Tõnu Kaljuste alustab 2019/2020. hooajast Tallinna Filharmoonia kunstilise juhina ning pärast 18 aasta pikkust pausi taas Tallinna Kammerorkestri peadirigendina.
„Olen liigutatud, et Tallinna Kammerorkestri muusikud mind tagasi kutsusid. Kuigi, ega meie koostöö polegi ju katkenud. Koostöö vormid on olnud vahepeal vaid erisugused. Sügisel, kui valmib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uus saal, paneme koos kõlama kauni kontserdisarja,“ ütles Tõnu Kaljuste.
Tallinna Kammerorkester tegutses Tõnu Kaljuste käe all aastatel 1993–1995 ja 1996–2001 ning koostöö kestis edasi läbi kõigi järgnevate aastate. Kaljuste on ka orkestri asutaja ning koos temaga on Tallinna Kammerorkester pälvinud oma kõige suuremad tunnustused ja andnud kõige olulisemad kontserdid.
„Orkester on andnud Kaljuste juhtimisel kontserte Berliini Kontserdimajas, Carnegie Hallis, Pariisi Filharmoonias, kui nimetada vaid mõned olulisemad saalid ning olnud kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament”, mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele 2014. aastal Grammy,“ rääkis Tallinna Filharmoonia direktor Margit Tohver-Aints.
Tõnu Kaljuste on rahvusvaheliselt hinnatud dirigent, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor ja Eesti muusikavaldkonna silmapaistev mõtleja,  kelle ideed ja teod on ühiskonnas vajalikud ja märgatud. „On erakordne õnn, et Tõnu Kaljuste otsustas oma muusikalist kogemust ja elutarkust just meiega jagada,“ ütles Margit Tohver-Aints.
Tallinna Kammerorkestri peadirigendi ja Tallinna Filharmoonia kunstilise juhi ametikohal alustab dirigent Tõnu Kaljuste 1. septembrist 2019. Tema ametiaeg kestab viis aastat.
Kaljuste võtab ameti üle Risto Joostilt. Varasemad Tallinna Filharmoonia kunstilise juhid ja Tallinna Kammerorkestri peadirigendid on olnud Eri Klas, Juha Kangas ja Tõnu Kaljuste.
Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Orkestri repertuaaris on esindatud nii baroki-, klassitsismi- ja romantismiajastu muusika kui ka 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht