Tallinn Art Space võitleb teerullidega originaalkunsti eest

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Eelmise aasta aktsioon (1) Eelmise aasta aktsioon (2) Eelmise aasta aktsioon (3)Tallinn Art Space tähistab sel reedel, 29. jaanuaril oma esimest sünnipäeva, mille puhul taasloob galerii avamisel rohkelt tähelepanu saanud aktsiooni teerullidega koopiakunsti hävitamisest.
Galerii loovjuhi Jaak Visnapi sõnul on aktsiooni „Ei! odavale kunstikräpile!“ eesmärk jätkata võitlust originaalkunsti eest. „Kahjuks on Eesti kunstimaastik jätkuvalt punktis, kus olulisel hulgal kaasaegset originaalkunsti jääb tegemata, sest inimesed tarbivad kunsti pähe sisustuspoodidest soetatud odavat kitši. Kuna aastaga on olukord pigem halvenenud, kordame aktsiooni veelgi tugevamalt – seekord purustame odavaid reprosid neist kahe teerulliga üle sõites. Kõik on oodatud ka enda reprod hävitamiseks kaasa võtma,“ rääkis Visnap.
Visnap lisab, et Tallinn Art Space soovib tuua kvaliteetse kaasaegse kunsti rahvale lähemale. „Meie galerii varamusse kuulub mitmete tuntud nüüdisaja Eesti kunstnike loomingut. Sünnipäeva puhul paneme galeriis üles kogu kollektsiooni, milles on teoseid Mark Kostabilt, Leonhard Lapinilt, Eili Soonelt ja mitmetelt teistelt. Samuti on avatud ajutine raamatupood, kus on eriti hea hinnaga müügil Jan Kausi, Käbi Laretei ja ikka Leonhard Lapini uuem kirjakunst,“ ütles Visnap.
Esimesel sünnipäeval avab galerii oma uksed kell 12; aktsioon teerullidega toimub galerii ees kell 14. Kell 16 seatakse galeriis üles eksperimentaalne klaasiahi ning toimub klaasikunstnik Eili Soone töötuba – kõikidel huvilistel on ainukordne võimalus näha klaasipuhumist ja seda kunsti ka ise proovida. Õhtul algusega kell 19 algab tõeline Art Party koos baari ja muusikaga. Sünnipäevapilet galeriisse on 10 eurot, kõikide piletiostjate seas loositakse välja Mark Kostabi originaalteos.
Aasta tagasi galerii avamispäeva eel korraldas Tallinn Art Space sarnase aktsiooni, mille käigus sõideti üle odavate reprode ühe teerulliga; aktsiooni eesmärgiks oli algatada diskussioon kunsti tarbimise ja kunstituru teemal. Galerii esimesel sünnipäeval on teerullide arv kasvanud kaheni.
Vaid aastaga Tallinna kultuuriellu oma jälje jätnud Tallinn Art Space on Tallinna kesklinnas Maakri tänaval asuv nüüdisaegne graafikakoda, müügigalerii ning kunstinäituste ja –sündmuste keskus, mis on tuntud oma värvikate aktsioonide poolest. Galeriis toimuvad näitused kannavad endas eesmärki pakkuda publikule ülevaadet tänapäeva kunsti arengutest Eestis.
http://www.tallinnartspace.com/et/
https://www.facebook.com/TallinnArtSpace/

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht