Taaskasutusteemalisel näitusel “ANNA UUS ELU” erinevad töötoad

Taaskasutusteemalise näituse “ANNA UUS ELU” raames toimuvad Uue Kunsti Muuseumis töötoad, kus vanadest ajalehtedest tehakse paberit, kantud kampsunitest saavad lastele uued riided ja kasututest tehnikavidinatest meisterdatakse uued valgustid.Kuna kohtade arv on piiratud, palume ennast eelnevalt töötubadesse registreerida: muuseum@chaplin.ee või tel: 4430772.

plakat_taaskasutus201630.aprillil kell 12.00 “TEEME ISE PABERIT” Juhendaja Lauri Lihten-Haavel
Paberi valmistamine on väga eriline käsitöö, mis pakub üllatavaid võimalusi, avastamis – ning leiutamisrõõmu nii lastele kui täiskasvanuile.  Võimalik on luua nii kirjutamiseks sobivaid siledaid, kui erineva tekstuuriga pindade katmiseks või kaunistamiseks sobivaid pabereid.
Osalustasu: 3€/in (sooduspilet õpilastele 1,50)
Töötoavahendid on muuseumi poolt. Palume selga panna riided, mis võivad märjaks saada. Kaasa palume võtta enda kummikindad.
Vajalik eelregistreerimine e-posti aadressil: muuseum@chaplin.ee või telefonidel: 4430772

 

 

ain-toim_MG_9238_v6.mail kell 16.00 “FANTAASIA VALGUSTID JA EHTED” Juhendaja: Ain Toim
Ain Toim on pikemat aega teinud vanadest ja kasututest tehnikajuppidest valgusteid. Ain Toim on inimene, kes leiab käepäraste vahenditega lahenduse igale ette juhtunud tehnilisele väljakutsele.
Töötoas lastakse fantaasia vabaks ning meisterdada saab juhendaja käe all valgusti, ehte või midagi muud, kuhu mõte ja käed viivad.
Töötuppa palume kaasa võtta midagi sellist, mis inspireerib uue loomist ning praegusel hetkel on ta jäänud kasutult seisma.
Osalustasu: 3€/in (sooduspilet õpilastele 1,50)
Vajalik eelregistreerimine e-posti aadressil: muuseum@chaplin.ee või telefonidel: 4430772

Jumpsuit13.mail kell 16.00 “Vanast kampsunist lapsele uus JUMPSUIT” Töötoa juhendaja: Marta Moorats (EKA)
Töötoas tehakse vanadest kampsunitest lapsele uus jumpsuit. Need näevad toredad välja ja valmivad kiirelt.
Osavõtuks vajaminevad materjalid/tööriistad:
Vana kõrge kaelusega puuvillane või villane sviiter, käärid, niit, nõel, nööpnõelad, õmbluskriit
Töötoa kestus umbes 3h
Osalustasu: 3€/in (sooduspilet õpilastele 1,50)
Vajalik eelregistreerimine e-posti aadressil: muuseum@chaplin.ee või telefonidel: 4430772

Taaskasutusteemaline näitus “ANNA UUS ELU: LIIKUMINE” kuni 22.mai 2016
Uue Kunsti Muuseum korraldab juba neljandat korda taaskasutusteemalist kunstinäitust, millest on osavõtnud üle saja kunstniku. Seekordne näitus kannab alapealkirja LIIKUMINE ning on pühendatud kas tootmisjääkide või muu taaskasutusmaterjali rakendamisele uutesse disainitoodetesse ning kunstiteoste loomisesse.
Teema LIIKUMINE on kui suund kiiruse, muutumise, uute kihtide ja tasandite leiutamisel. Kunstnikel oli õigus teemat vabalt tõlgendada.
Näitusel näeb taassünnilugusid, kus telgid sündisid uuena mantliteks; vinüülplaadid rändasid seinale kelladeks; sõrmkübarad ja padrunikestad leidsid elu ehetes; üksikutest taldrikutest vormus seinalamp; autogaraažist leitud juppidest said disainvalgustid ja veel palju huvitavaid lugusid ootavad oma lugude nägemist näitusel.
Põnevaid lahendusi leidub sellel näitusel igast valdkonnast ning kunstnike fantaasia on olnud piiritu.

Näitusel osalevad: Ain Toim, Endla Murd, Evelyn Hints, Jaan Pärn, Kairi Lentsius, Kairi Orav, Karin Paumer, Kimmel Disain, Kristi Toome (New Rustic), Kristjan Indus, Lauri Lihten-Haavel, Leonardo Meigas, Kalli Avald, Liina Noorlaid, Marit Nõmmik, Margus Rebane, Martin Kroot, Merle Nisuma, Merlin Lõiv, Pavel Sidorenko, Per William Petersen, Piret Kändler, Tanel Tolsting, Tarmo Mäesalu, Tuulikki Tolli, Vuhti Maja Galerii.

Kunstnikud, kes kasutavad oma loomingus igapäevaselt teise ringi tooteid, oskavad edasi anda teadmisi, mis väärtustavad oma panuse andmist keskkonnasäästlikku eluviisi. Kunstinäituse raames toimuvad ka töötoad, milles osalejatel on võimalus näha, kuidas teha keskkonnasõbralikumaid otsuseid igapäevaelus. Kui meie näitusekülastajal või töötoas osalejal tekib lisaks loomingulisusele ka huvi keskkonnahoiu või nn jäätmete taaskasutuse vastu, oleme oma näitusega eesmärgi täitnud.
Protsess, kus vanast saab uus ja põnev, kätkeb endas teadmist, et mõtleme ka oma ümbritseva peale – ANNAME UUE ELU!
Näituse koostaja: Marie Soosaar-Virta

Uue Kunsti Muuseum Esplanaadi 10, Pärnu
avatud iga päev 9-19.00
http://mona.ee/
https://www.facebook.com/Museum.of.New.Art

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht