Soome disainer Paola Suhonen avab näituse Fotomuuseumis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Fotomuuseumi dokumentaalfoto teema-aasta jätkub 11. veebruaril 2022 kell 17, kui koostöös Soome Instituudiga avatakse põhjanaabrite tuntud kunstniku ja disaineri Paola Suhoneni näitus “Southern boys, southern girls”.

Suhoneni näitus käsitleb ühiskondlikke teemasid, mis on seotud seksuaalsuse ja religioosse maailmapildi vastuoluga. Väljapanekul esitatavad tööd räägivad Tennessee (USA) osariigi noortest, kes peavad suhestuma konservatiivse lõunaosariigi religioosse maailmatunnetusega, mis siiani defineerib kõike keha ja seksuaalsusega seotut. Nad on rõhutatult surutud süütusse rahulik-selgesse olekusse, kus eksperimenteerimisele nooruslike soovidega ruumi ei anta.

“Southern boys, southern girls” on erinevate meediumide ühendamisel sündinud projekt, mis seob omavahel fotot ja filmi. Enne jäädvustamist noored omavahel kohtunud ei ole. Käsitsi valmistatud märgplaatkolloodiumfotod on jäädvustatud rännaku jooksul Põhja-Ameerikas. Pimik oli mõnikord ehitatud auto pagasiruumi, mõnikord motelli vannituppa või telki. Suhonen: “Sellise lähenemisviisi olulisim omadus on ettearvamatus, protsessis olemise tunnetamine ja asjade kulus kujutistesse sattunud vead.”

Filmimise ja pildistamise toimumiskoht: Hendersonville, Goodlettsville, Tennessee, USA

Tootmise kaasautor: Joel Jägerroos

Helsingis sündinud Paola Ivana Suhonen on rahvusvaheliselt tuntud eelkõige kui moedisainer ja Ivana Helsinki brändi looja, kuid ta tegutseb edukalt ka (foto)kunsti ja filminduse alal. Tema enese elu, maailmatunnetus ja suhted ümbritsevaga on saanud road-tripi stiilis kunstiprojektiks, mida saame tema visuaalsete tööde vahendusel näidata nüüd ka siinsele publikule. Suhonen on õppinud filmindust New Yorgi Filmiakadeemias ja fotograafiat Los Angeleses Ameerika Filmiinstituudis.

Näitus jääb avatuks juuni teise pooleni 2022.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht