Sixtuse kabeli kunstialbumi “La Capella Sistina” esitlus Niguliste kirikus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Goldenmark Eesti
Scripta Maneant
Vatikani muuseum
esitlevad:

LA CAPELLA SISTINA
14. juuni 2018
Tallinna Niguliste kirikus kl 15:00
Vatikani muuseumi kureeritud ning kirjastuse Scripta Maneant poolt 2017.a välja antud Sixtuse kabeli restaureerimist ning digitaliseerimist kajastava kunstialbumi La Capella Sistina esmaesitlus Eestis.
Album sisaldab kuulsa renessansiajastu kunstniku Michelangelo loodud Sixtuse kabeli laemaali (1508-1512) ja altariseina maali „Viimne kohtupäev” (1536-1541) üks ühele mõõtkavas reprosid ning itaalia – ja ingliskeelset saateteksti teoste loomisest.
Tegemist on monumentaalse teosega, mis koosneb kolmest köitest mõõtudega 61 x 43,5 cm, sisaldab 778 lehekülge ning kaalub 27 kg. Albumi värvide trükitäpsus vastab 99,9% originaalile ning kasutatud trükitehnika loob kujutistest 3D mulje.
Laemaalingute digitaliseerimine vältas 65 ööd (päeval oli kabel avatud külastajatele). Selle käigus tehti üle 270 000 foto, mis katavad ülima täpsusega kogu maali pinna.
Albumit on trükitud vaid 1999 koopiat. Teose rahvusvaheliseks hinnaks on Vatikani Muuseumi poolt määratud 12600 eurot; iga ostja saab Vatikanimuuseumi tänukirja Sixtuse kabeli digitaliseerimisprojekti toetamise eest ning kutse eraviisilisele ekskursioonile väljaspool kabeli ametlikku lahtiolekuaega.
Sixtuse kabeli freskod on Michelangelo üks kuulsamaid säilinud teoseid, mis lõhkus mitmeid oma ajastu arusaamu ja reegleid. Tegemist on esmakordse võimalusega näha kunstniku freskosid „käegakatsutavast” kaugusest.

Maali loomisest ja seda ümbritsevatest lugudest räägib Eesti Kunstiakadeemia kunstiteaduse doktorant Liisa-Helena Lumberg.
Renessanssmuusikat teeb Rondellus.
Suupisted toob lauale Tuuleveski.
Täiendavat infot teose kohta leiate La Capella Sisitina kodulehelt.
Kirjastaja: Scripta Maneant.
Kuraator: Vatikani muuseum.
Hiljem on albumiga võimalik tutvuda Goldenmark Eesti esinduses aadressil Pärnu mnt 18, Tallinn.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht