Sepideh Rahaa näituse “Marriage & Pleasure” avamine Kraamis 6. oktoobril

Sepideh Rahaa “Marriage & Pleasure_”

Sepideh Rahaa näitus “Marriage & Pleasure”
6. oktoober–3. november 2017
Kraam artist-run space
Aadress: Ülase 16 / Madara 22
K–P kell 12–18

Näituse avamine & Sepideh Rahaa peformance 6. oktoobril kell 18.00.
Esimest korda kohtusime Sepidehiga 2016. aastal septembris Helsingis ja rääkisime inimeste elust migreerumisel ja peale migreerumist. Teist korda kohtusime Sepidehiga näitust ettevalmistades 2017. aasta septembris Tallinnas: rääkisime kunstist, feminismist, kollektiivsest tööst, aktivismist, rahast, stippidest, logo-vabast inimeste aitamisest, nime-vabast inimeste aitamisest, kasumivabast aitamisest, kuidas kunstnikud kasutavad põgenikke oma kunsti tegemiseks, kuidas põgeniku seisuses kunstnikud tegelevad põgenike teemaga, hierarhiast kunstis, institutsioonides, ülikoolides, naistööjõust kunsti produktsiooni juures.

Näitusel “Marriage & Pleasure” esitab Sepideh Rahaa kunstiteostest koosneva installatsiooni, mis on üksteisega ühenduses nii vormi kui sisu poolest. Näitus tõstatab erinevaid probleeme alates kunstniku lapsepõlvemälestustest ja suhetest emaga kuni teiste isiklike kogemusteni. Rahaa õpib tundma oma kohaloleku tähendust erinevates ühiskondades, kus ta elas(b) (Iraan ja Soome) ja uurib elu, migratsioon ja abielu kontseptsioone. “Pärast nende tööde tegemist ma kuidagi sain suure koorma oma kaelast ära. Hiljem tundsin, et saan teiste töödega edasi minna, kus mitte iga töö ei pidanud tingimata minu lugu jutustama ja mul oli vabadus tegeleda juba teiste kontseptsioonidega.”

3. novembril kell 17.00 viib Sepideh Rahaa läbi töötoa, mis tegeleb luule, kalligraafia, kirjutamise, kunstniku Iraani päritolu ja laiemalt identiteedi küsimustega.
Töötoas osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine, kuna kohtade arv on piiratud: kraamspace@gmail.com.

Biograafia
Sepideh Rahaa (Iraan) on multi-distsiplinaarne kunstnik, kes elab Helsingis. Oma kunstipraktikas uurib Rahaa kontseptsioone nagu naisesus ja vastupanu, migratsioon ja isiksuse muutused, mis saavad osaks naistele igapäevases elus ja ühiskonnas. Ruumide loomine kunstilisteks kohtumisteks ja aruteludeks on osa tema praktikast. Tema töid on näidatud Aasias, Lähis-Idas ja Euroopas. Rahaa’l on bakalaureusekraad maalimises ja visuaalsetes kunstides, magistrikraad kunstis ja teaduses Shahed’i ülikoolist Teheranis ja magistrikraad kujutavas kunstis ning kaasaegses kunstis Aalto ülikoolis. Hetkel jätkab Rahaa doktoriõpingutega Aalto ülikoolis, Soomes.

https://www.sepidehrahaa.com/.
Näitus jääb avatuks 3. novembrini 2017.
7. oktoobril, kell 12 toimub Kraamis Coffee Without Borders & kohtumine kunstnik Sepideh Rahaaga: http://bit.ly/2hF82B4.

Rohkem informatsiooni:
kraamspace@gmail.com
http://kraamstuff.tumblr.com/
https://www.facebook.com/thekraam/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht