Selgusid Artur Lemba stipendiumi laureaadid

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kultuuriminister Indrek Saar andis täna, 19. veebruaril üle Artur Lemba nimelised loomingulised stipendiumid. Esimest korda välja makstava stipendiumi saajateks osutusid muusikauurija Anna-Sophia Sevagini ning pianistid Johan Randvere ja Sven Sander Šestakov.

Artur Lemba nimelist loomingulist stipendiumit hakkab riik välja maksma helilooja teoste kasutamise eest kogutud autoritasudest, kuna Lemba autorõigused kuuluvad riigile. Stipendiumiga toetatakse heliloomingu, klaveri ja muusikateaduse üliõpilaste loomingulist tegevust, aga ka Lemba loomingu või temaga seotud tegevuste uurimist. Ühe stipendiumi suurus on 2000 eurot. Lisaks annab Eesti Kontsert igale stipendiaadile kinkekaardi võimalusega külastada kuut vabalt valitud kontserti Eesti Kontserdi hooajaprogrammis.

Stipendiaat Anna-Sophia Sevagini on Eesti muusikaelu ja -ajaloo pühendunud uurija ning mõtestaja, muusikaloos ajakriitiliste ning mõjukate teemade märkaja ning tänapäevases võtmes käsitleja. Pianist Johan Randvere on Eesti muusika, sealhulgas Artur Lemba loomingu aktiivne tutvustaja ning interpretatsioonikunsti arendaja ja suunanäitaja. Pianist Sven Sander Šestakov on mitmekülgne ja isikupärane muusik, kelle aktiivne huvi klaverimängu, aga ka heliloomingu vastu laiemalt avab ühe uusi muusikalisi maastikke.

Stipendiumi valikukomisjoni kuulusid komisjoni esimees, Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts, samuti Margus Pärtlas ja Mihkel Poll Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast, Ivari Ilja Eesti Interpreetide Liidust, Helena Tulve Eesti Heliloojate Liidust ning Kristo Matson Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumist.

Artur Lemba (1885-1963) on Eesti üks edukamaid kontsertpianiste ning armastatumaid heliloojaid. Ta lõpetas Peterburi konservatooriumi kuldmedaliga klaveri erialal ning hõbemedaliga heliloomingu erialal. Õpingute järel sai temast rahvusvaheliselt edukas interpreet ning lugupeetud professor Peterburi konservatooriumis. Lemba ooper „Sabina“ ja Sümfoonia nr. 1 on nendes žanrites esimesed teosed eesti muusikas. Lemba esimene klaverikontsert, viiulipala „Armastuse poeem“ ning mitmed teisedki teosed on jäänud püsima Eesti muusika kuldvaramus.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht