Riias toimub soome-ugri rahvastele pühendatud päev

Juba neljandat korda toimub Riias soome-ugri päev. Laupäeval, 4. novembril 2017 kella 14–18 oodatakse külastajaid Riia Läti seltsi majja (Merķeļa ielā 13) vaatama näituseid, kuulama avatud loenguid ning osa saama kontserdist, kust ei puudu ka soome-ugri mängud ja tantsud. Pühapäeval, 05. novembril kell 13 antakse kontsert Staiceles liivi muuseumis.
Riia Läti seltsi majas on eksponeeritud Eesti fennougristi Tõnu Seilenthali fotonäitus “Mune veelinnu pesast” Lennart Meri filmiekspeditsioonidel talletatud materjalist ning suvel liivi külas Mazirbes korraldatud töötoas loodud maalide näitus “Līvzeme 2017”.
Soome-ugri päeva juhatavad kell 14 sisse Riia Läti seltsi esindaja, aukülalised ning Eesti, Soome ja Ungari suursaadikud Lätis. Pärast avasõnu jätkatakse etnomusikoloogiale pühendatud seminariga, kus võetakse vaatluse alla pärimusmuusika kogumistöö, talletamine ja edasi kandmine.
Eesti Muusikaakadeemia pärimusmuusikadoktorant Maria Korepanova tutvustab EMTA ja kirjandusmuuseumi ekspeditsiooni Udmurtiasse. Ersa itkutraditsioonist kõneleb TLÜs doktorikraadi kaitsnud Natalia Ermakov, Ida-Marimaa külades tehtud välitöid ja mari iidseid laulutraditsioone tutvustab Anna Mišina. Lätit esindab Zigurds Ete, kes räägib liivi kultuuripärandi hoidjast Dzintara Kļaviņast. Ungari rahvamuusikatraditsioonidest kõneleb Katalin Lázár.
Kell 16.30 algaval kontserdil kõlavad liivi laulud ansambli Revele ja torupillilood Leanne Barbo esituses. Udmurdi ja bessermani laulutraditsioone tutvustavad Maria Korepanova, Pavel Kutergin ja udmurdi lauluansambli Ošmes liikmed. Ersa traditsioonilisi laule laulab Natalia Ermakov. Mari pärimuslaulik Anna Mišina ja kandlemängija Kristi Mühling esitlevad materjali oma uuelt plaadilt. Ungaris tudeerinud Katariina Tirmaste (karjuseviled) ja Monika Väliste (flööt) esitavad nii eesti kui ka ungari rahvamuusikat. Seto laulukultuuri vahendavad ansambli Siidisõsarõ liikmed.
Sündmuse töökeeled on inglise ja vene ning osavõtt on prii.
Pühapäeval, 05. novembril kell 13 toimub Staiceles liivi muuseumis Pivālind (liivi keeles toonekurg) Soome-ugri päeva jätkukontsert koos Pavel Kutergini ja udmurdi lauluansambli Ošmes ja seto ansambli Siidisõsarõ liikmete ning Katariina Tirmaste ja Monika Välistega. Kontserdiga juhatatakse sisse mardipäeva pidustused.
Korraldajad: Riia Läti Selts koostöös MTÜ Fenno-Ugria Asutuse ning Eesti, Ungari ja Soome suursaatkondadega Lätis

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht