Raamatutele asutakse üle Eesti peatusi looma

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Tartu Linnaraamatukogu kutsub üles märkama suvel Eestimaal ringi liikudes raamatutele viitavaid silte ning tegema nende juures peatusi.

Tartus alustati sel nädalal siltide paigaldamist viidetega raamatutele, mis on seotud erinevate Eesti paikadega ja mängivad eesti kirjanduses olulist rolli. Nii näiteks võib edaspidi avastada Tallinna vanalinnas kõndija viite Indrek Hargla põnevikule „Apteeker Melchior ja Rataskaevu viirastus“ või Mustamäel liikuja leida jälgi Mati Undi „Sügisballist“.
Tartus jällegi saab otsida Tammsaare „Tõest ja õigusest“ tuntud härra Mauruse kooli või hoopis legendaarset Vaino Vahingu salongi. Kokku paigaldatakse üle Eesti 100 silti Narvast Abrukani ja Naissaarelt Võmmorskini ning peatusi saab teha nii linnatänaval kui ka metsarajal.

Tegemist on Tartu Linnaraamatukogu üle-eestilise projektiga JutuPeatus, mis valmib 100 aasta juubeli kingitusena Eesti Vabariigile ja on austusavaldus siin elanud ning elavatele kirjanikele ja nende loodud teostele. Lisaks siltidele valmis koduleht www.jutupeatus.ee, kust saab

Merca – Püssirohukeldrile – JutuPeatus.ee

www.jutupeatus.ee

„Püssirohukeldrile“ Püssirohukeldrile. Kui mure on närimas rinda, kurbtus röövimas ajusid pääst – siis tajun su õiget hinda, abi anuma tulen su kääst.

kuulata katkendeid valitud raamatuist ja vaadata üle-eestilist kaarti siltide asukohtadega. Soovi korral saab huviline kaardi põhjal ette võtta kirjandusliku matka läbi kogu Eestimaa.

Teoseid aitasid välja valida kirjandusteadlased ja -eksperdid eesotsas Tiit Aleksejevi, Peeter Helme ja Mart Velskeriga.

Projekti „JutuPeatus“ avamine toimub Tartu kesklinnas 13. juunil selleks puhuks spetsiaalselt lavastatud etendusega, mis on kõigile huvilistele tasuta.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht