PÖFF hakkab festivali arendamiseks annetusi koguma

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

„PÖFF tegutseb aastaid miinimumeelarve, kuid maksimumprogrammiga,” rääkis PÖFFi direktor ja programmijuht Tiina Lokk. “Selleks, et tagada festivali kõrge standard ning tuua filmid kvaliteetselt vaatajani, tahame kaasata ka neid inimesi, kes on PÖFFi fännid – anda neile võimalus annetada, osaleda festivali tegemises. PÖFF on rahvusvaheline filmifestival ning festivali ametlikuks keeleks on inglise keel, kuid rahanappusel on seni jäänud suur osa filme eesti ja vene keelde tõlkimata. Me tahame olla oma kodupublikule lähemal, et filmide jutustatavad lood jõuaksid võimalikult veenvalt ja mõistetavalt vaatajateni.“

Tiina Lokki sõnul on eelarve seni võimaldanud tõlkida ühe kolmandiku kogu festivaliprogrammis linastuvatest filmidest kas eesti või vene keelde. „Oleme selle kohta saanud palju tagasisidet ja publiku soovil alustame järgmise aasta festivali filmide tõlkimise fondi jaoks raha kogumist. Iga filmi tõlkimine on märkimisväärne kulu, mida üksnes kõrge piletihinnaga ei kogu,“ selgitas Tiina Lokk. “Kui publik tuleb meie ideega kaasa, tahame arendada ka teisi tegevusi.”

Selleks, et festival saaks hoida pikaaegse tööga saavutatud kõrget positsiooni maailma parimate filmifestivalide seas ning jätkata arengut, on vaja toetajate abikätt kogu aeg. Alates käesolevast aastast on kõikidel soovijatel, kes peavad lugu filmikunstist ja maailma avardamisest, võimalik aidata festivali arendada, parendada ja kasvatada. Selleks saab teha ülekande märksõnaga “Toetan PÖFF-i” otse festivali kontole endale sobivas summas.

PÖFF-i kodulehel on peamenüüs nupp “TOETA PÖFF-i”. Toetada saavad kõik filmisõbrad – nii eraisikud kui ka ettevõtted.
Tallinna Pimedate Ööde Filmifestival (PÖFF) on rahvusvaheline filmifestival, mis toimub alates 1997. aastast. Alates 2014. aastast kuulub PÖFF rahvusvaheliselt sertifitseeritud võistlusprogrammiga ehk A-kategooria festivalide hulka. Festival hõlmab palju erinevaid sündmusi, kolm täismahus alafestivali (Animated Dreams, Just Film, PÖFF shorts) ja rahvusvahelisi filmitööstuse sündmuseid, mis toovad igal aastal Tallinnasse kokku filme ja filmitegijad rohkem kui 70st riigist Ameerikast Aasiani.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht