Pärnu (m)Moodsa Kunsti näitus „Loomise mustrid”

Billeneeve

Billeneeve

Pärnu (m)Moodsa Kunsti näitus „Loomise mustrid”
Kuni 07.05.2016
Pärnu Linnagalerii Uus tn. 4
Käesoleval aastal toimub Pärnu (m)Moodsa Kunsti näitus juba 16. korda. Aastate jooksul on näitus kujunenud oluliseks kunstisündmuseks, pakkudes suurt huvi nii kunstipublikule, kui ka kriitikale ja on olnud väga oluline kaasaegse kunsti säilimisele, arenemisele ja jätkusuutlikusele Pärnus.

/Carl Gustav Jung „Neli arhetüüpi: ema, taassünd, vaim, trikster“/
„Poiss karjatab metsas sigu ja korraga leiab ta hiigelsuure puu, mille oksad kaovad pilvedesse. „Tore oleks selle puu ladvast üle terve maailma vaadata,“ arutleb nooruk omaette. Ta ronib puu otsa, ronib terve päeva, aga ei jõua veel oksaharudenigi. Kätte jõuab õhtu ja tal tuleb öö veeta ühel oksatüükal.
Järgmisel päeval ronib ta edasi ja jõuab keskpäevaks puuvõrani. Alles vastu õhtut jõuab ta ühte külla, mis asub okste vahel. Seal elavad talumehed, kes teda kostitavad ja annavad talle ööseks peavarju.
Hommikul ronib ta edasi. Keskpäeva paiku jõuab ta lossini, kus elab neitsi. Siin saab ta teada, et enam kõrgemale ronida ei saa. Neitsi on kuningatütar, keda hoiab vangis kuri nõid.
Noormees jääb nüüd printsesi juurde ja tohib kõigis lossi tubades käia; ainult ühte tupa keelab tütarlaps tal minna. Aga uudishimu on tugevam.
Ta teeb ukse lahti ja… “

Näitusel esinevad: Karl-Kristian Nagel, Janno Bergmann,Pusa,billeneeve,Margus Tiitsmaa (Sorge), Tanel Lebedev, Janek Karakatš, Indrek Aija, Marko Toomast, Envil Kasimov (Venemaa, Udmurtia), Yuri Kutsarjan (Venemaa, Udmurtia), Sergei Lavrov (Venemaa, Udmurtia).

Näituse kuraator: Andrus Joonas

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht