Pärnu Linnaorkester sai uue peadirigendi

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

7. jaanuari istungil kinnitas linnavalitsus Pärnu Linnaorkestri peadirigendi ametikohale Kaspar Männi.

Kaspar Mänd on lõpetanud Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi ning Muusikakooli oboe ning koorijuhtimise erialadel. 2012 lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise erialal, õppides samas oboed ning 2014 magistrantuuri orkestridirigeerimises. 2012–13 õppis Mänd Pariisi Konservatooriumis prof. Zsolt Nagy dirigeerimisklassis.

Mänd on osalenud Järvi Suveakadeemias aastatel 2009, 2011 ja 2013 ning Eri Klasi ja Risto Joosti meistrikursustel 2010. Aastal 2009 kutsus ta kokku segakoori HUIK!, millega on edukalt osaletud vabariiklikel koorikonkurssidel. 2011–2014 oli ta kammerkoori Voces Musicales peadirigent.
Lisaks on ta olnud segakooride dirigent 2014. aasta üldlaulupeol ning 2017. aasta noorte laulupeol. Alates 2014. aastast on Mänd dirigent Rahvusooperis Estonia. Tema käe all on lavale jõudnud mitmed kuulsad muusikalid ning ooperid.

Kaspar Mänd on pälvinud Eesti Kooriühingu noore dirigendi preemia aastatel 2012 ja 2015 ning Rahvusooper Estonia kolleegipreemia 2016.

„Uue peadirigendi otsingud algasid pärast eelmise peadirigendi- Jüri Alperteni ametiaja lõppu. Peadirigendi valikul on otsustusõigus ka orkestrantidel. Kaspari puhul said määravaks tema dirigendi- ja isikuomadused ning kunstiline nägemus orkestri arengust,“ rääkis linnaorkestri produtsent Helen Erastus.

Linnaorkestri peadirigent asub uuele ametipostile alates 7. jaanuarist 2019. Männiga sõlmitakse kolme aastane tööleping.

Pärnu Linnaorkester on Pärnu Linnavalitsuse hallatav asutus, mille tegevuse
põhieesmärgiks on professionaalse muusikakultuuri edendamine Pärnu linnas.

Pärnu Linnaorkester loodi 1994. aastal. Orkestrit on dirigeerinud Neeme Järvi, Paavo Järvi, Kristjan Järvi, Jorma Panula, Eri Klas, jt. Orkestri esimene peadirigent oli Loit Lepalaan. Aastatel 1998 – 2017 jätkas tema tööd Jüri Alperten.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht