Pallase galeriis “Noorus” näitus “Abstraktsioon”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kõrgem Kunstikool Pallas
Abstraktsioon Tartus ja Tamperes

Kõrgema Kunstikooli Pallas galeriis “Noorus” toimub 26. septembrist kuni 20. oktoobrini üliõpilaste ja õppejõudude näitus “Abstraktsioon”. 4. oktoobril avatakse Soomes, Tampere galeriis “Laikku” näitus “Abstraktio” Pallase õppejõudude töödest, mis jääb avatuks 27. oktoobrini.

Abstraktsioonile suunatud paralleelnäitusel ei ole meediumipiirangut ja abstraktsioon on avatud võimalus. Kahel näitusel saab näha Pallase erinevate erialade õppejõudude töid. Abstraktsiooni on rakendatud installatiivselt, virtuaalselt, materjalides nahast tekstiilini, esindatud on foto, graafika ja maal. “Nooruses” esindavad abstraktsiooni kui protsessi erinevaid etappe ka Sirje Peterseni abstraktse maali kursusel osalenud tudengid. Abstraktsioon on teekond, mille kulg annab võimalusi nii spontaansele ekspressiivsusele kui kalkuleerivale kompositsioonile. Esindatud on abstraktsiooni kui meetodi erinevad kehastused, vaataja kohtab autorite intellektuaalseid otsingud, emotsioone materjalis ja koloriidis, assotsiatsioone reaalsele ja võib aimata pildiväliseid maailmu.

Abstraktne kunst on tõlgendatav nii klassikalise kunstivormina kui ajatu ja piiritu võimalusena. Pallase traditsioonide hulka on ajalooliselt kuulunud kõrgkooli õppejõudude esinemine näitustel. Kahes riigis paralleelselt toimuv näitus on esimene kõrgkooli praeguste õppejõudude ja üliõpilaste ühine ülesastumine Pallase nime all 21. sajandil. Väljapanekud Tartus ja Tamperes esitavad Pallase üliõpilaste ja õppejõudude loomingut, mis seekord lähtub abstraktsiooni kontseptsioonist. Esindatud on fotograafia, maali, meediadisaini, mööbli, nahadisaini, skulptuuri ja tekstiili osakond.

Alates 1. augustist 2018. tegutseb kunstikõrgkool ajaloolise nime all Kõrgem Kunstikool Pallas.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht