Ossi Ojutkangase näituse avamine Tampere Majas

Ossi Ojutkangase näituse Loominguline häving avamine toimub neljapäeval, 6. aprillil kell 17.00 Tampere Maja galeriis (Jaani 4).
Ossi Ojutkangase näitus käsitleb kaost ja ettearvamatust. Vaatamiseks on videoteos ja erinevad kollaažid.
”Tõelisus ilmutab end meile tihti paradokside läbi. Võime olla valmis vaid selleks, et kõigeks ei saa valmis olla,” arvab kunstnik. ”Kui maailma lisandub midagi uut, peab midagi selle teelt eest kaduma.
Midagi seega paratamatult hävib.”
Ojutkangas on omandanud magistrikraadi kunsti alal aastal 2015 Vigo ülikoolis Hispaanias. Ta on õppinud graafilist disaini Kuopio disainiakadeemias. Hispaaniasse sattus ta vahetusüliõpilasena.
”Hakkasin tasapisi taipama, et minust ei saa graafilist disainerit.
Tundsin, et reklaami ala on mulle eetilises mõttes keeruline.
Võib-olla seepärast hakkasingi juba oma varastes kollaažides reklaampilte eneste vastu keerama,” mõtleb Ojutkangas selle üle, kuidas temast kunstnik sai.
Kunstnik kasutab oma teostes mitmeid eri tehnikaid. ”Võin mängida ühemehereklaamibürood,” naerab ta. Magistriõpingud Hispaanias kannsutasid teda ühendama kunsti, ühiskonnateadust ja filosoofiat.
”Näiteks tulevikku suunatud meediakunsti teos ”FinnChoice” käsitleb keerulisi, inimeste geenimuutuste ja tehnoloogiaga seotud bioeetilisi probleeme. Sedamööda on aina kasvanud minu soov jääda pidama erinevate ”suurte küsimuste” juures. Seetõttu olen jõudnud selleni, et teen üha enam esoteerilist kunsti. Vaatan, et kunsti abil on võimalik läheneda samadele küsimustele, mis on eri usundites ning filosoofide seas juba aastatuhandeid tiirelnud.
Ossi Ojutkanga näitus ”Loominguline häving” on vaatamiseks üleval kuni 30. aprillini. Tampere Maja galerii on avatud iga päev kella 9-18.
Sissepääs tasuta!

Tampere Maja
Jaani 4, 51007 Tartu
www.tamperemaja.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht