Oskar Kallase nimelise stipendiumi tänavune laureaat on Tiit Hennoste

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Täna, ERMi 110. aastapäeval 14. aprillil kuulutas Eesti Rahva Muuseum välja Oskar Kallase nimelise stipendiumi tänavuse laureaadi, kelleks on filoloog, keele- ja kirjandusteadlane ning eesti keele populariseerija ning pärandi uurija Tiit Hennoste.

Tiit Hennoste on pühendunud eesti keele, meele ja kultuuri uurija ning hoidja. Ta on kuraatorina olnud Eesti Rahva Muuseumi heaks koostööpartneriks nii interaktiivse näituse „Muuseum näitab keelt“ (2010) kui ka uuel püsinäitusel „Kohtumised“ teemanäituse „Keelekatel“ (2016) loomisel.

Hennoste on Tartu Ülikooli eesti keele ja üldkeeleteaduse instituudi eesti keele vanemteadur ning õppejõud, kelle käe all on aastate jooksul hariduse saanud sajad tudengid Tartus ja Helsingis.

Aastate vältel on ta uurinud eesti keele suulist kõnet, ajakirjandustekstide ehitust ja funktsioneerimist ühiskonnas ning modernismi eesti kirjanduses.

Ta on ka ajakirjade Akadeemia, Keel ja Kirjandus, Oma Keel ja Loomingu Raamatukogu toimetuskolleegiumi liige. Aastal 2018 pälvis ta Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

Kallase stipendiumi suuruses 1000 eurot annab Tiit Hennostele 2. mail ERMis toimuval avalikul loengul üle ERMi direktor Alar Karis.

Oskar Kallase stipendiumi asutas ERM 2015. aastal, et tunnustada muuseumile ja Eestile olulisi inimesi silmapaistva professionaalse ja loomingulise tegevuse eest rahvusteaduste ja -kultuuri alal, mis on aidanud ERMil täita oma rolli eesti kultuuri mõtestajana. Senised laureaadid on laulu- ja tantsupidude juht Aet Maatee, ajaloolane Mart Laar, folklorist Marju Kõivupuu ja rahvarõivameister Silvi Allimann.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht