Neljapäeval avatakse HOP galeriis Ivar Kaasiku ehtenäitus

Ivar KaasikNeljapäeval 30. juulil kell 17 avatakse HOP galeriis Ivar Kaasiku näitus “THE NEW OIL. The new white trash and blood black oil“.
Ivar Kaasik on ehtekunstnik, kes elab  ja töötab aastast 1992 Berliinis. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia (1992 a.) ja täiendanud end Halle Kunsti – ja Disainiülikoolis (1989 – 1990 a.).
Paralleelselt näitusetegevusega üle maailma on Kaasik järjepidevalt näidanud oma loomingut ka sünnimaal.
NEW OIL eksponeerituna Hop galeriis on Kaasiku ehtelooming aastatest 2014 – 2015. Väljapanek mille eesmärk on tutvustada publikule kunstniku nägemust ehtest üldisemalt, selle seostest traditsioonide ja tänapäevaga.
Teoseid siduvaks teemaks on nafta ja tema produkt. Skulpturaalsed, ülepaisutatud ehted on sümbioos valge ja punase õlivärvi ning naftaproduktide segust tekitatud ja musta-tolmuga kaetud ehete välispindadest. Värviliste kivimite ja kristallide siseelu, alkeemia võidukäik, mittekantavus ja ajaloolise järjepidevuse puudumine annavad projektile laiapinnalise interpretatsiooni ja igale külalisele võimaluse vabale improvisatsioonile.
Kaasiku objektid on kui vohavad mikroorganismid traditsiooni ja avangardi piirilt.
Tagasipöördumine klassikaliste tehnikate juurde, külm distantseerunud hoiak, näiliselt tundetu moodsa ühiskonna peegeldus kombineeritud „igapäevaräniga“ – asjalik ja maagiline ühtaegu.

Ivar Kaasik
THE NEW OIL. The new white trash and blood black oil.
31.07. – 18.08.2015
Hop galerii
Tallinn
Hobusepea 2

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht