Näitus „Naine lavastab Vanemuist“ Vanemuise teatris

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

12. novembril avatakse Vanemuise teatri suure maja publikugaleriis Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus „Naine lavastab Vanemuist“. Väljapanek käsitleb viit naislavastajat Vanemuise teatri kontekstis – Lydia Koidulat, Ida Urbelit, Epp Kaidut, Kaarin Raidi ja Mare Tommingast. Lisaks fotodele ja tekstidele on välja pandud ka isiklikke mälestusesemeid, mis tutvustavad eri ajastutest pärinevate naiste igapäevaelu ja loomingut.
Lavastamist on peetud traditsiooniliselt meeste pärusmaaks, kuid eesti vanima teatri näitel on naised lavastanud lisaks suurepärastele etendustele ka uusi algatusi ja pöördelisi sündmuseid. Näitus püüab murda stereotüüpe ja tõsta esile, et kunst ja looming ei allu soorollidele ning tulemus sõltub isiksusest endast.
Arhiivimaterjalid, fotod ja esemed: Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Teater Vanemuine, Pärnu Muuseumi Koidula Muuseum, Tallinna Linnamuuseumi Fotomuuseum, Ugala Teater ning Mari Irdi, Rein Urbeli, Andres Noormetsa, Mare Tommingase ja Ave Alavainu erakogud.
Näituse koostajad: Kirsten Simmo, Annely Voitka ja Tanel Veeremaa
Kunstnik: Katre Rohumaa
Tehniline teostus: Madis Mikkor

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht