Näitus Eesti Vabariigi sünnist Pärnu Muuseumis

Alates 3. veebruarist on Pärnu Muuseumis avatud näitus, mis viib külastaja 100 aastat ajas tagasi, et vastata küsimustele:
· Millised segased ajad valitsesid Eestis aastal 1918?
· Miks loeti manifest esmakordselt ette just Pärnus?
· Millised sündmused eelnesid Eesti Vabariigi väljakuulutamisele?

Näitus „Pärnu – Eesti Vabariigi sünnilinn“ viib külastaja 100 aastat ajas tagasi ja räägib loo Eesti Vabariigi väljakuulutamisest. Näitusekülastaja saab ülevaate viiest olulisest päevast, mis muutsid Eesti ajalugu.

23. veebruaril jõudis Pärnusse kaks iseseisvusmanifesti eksemplari. Trükikojas korraldati manifesti trükk ja õhtupoolikul kleebiti iseseisvusmanifest Pärnus üles ning levitati teadet, et kell kaheksa õhtul kuulutatakse Endla seltsimaja ees välja Eesti iseseisvus. Endla seltsimaja juurde kogunes suur rahvahulk, Endla rõdu kaunistasid süüdatud tõrvikud ja Pärnu Eesti pataljoni rahvusvärvides trikoloor. Hugo Kuusner luges Endla rõdult ette iseseisvusmanifesti, mille järel anti püssidest mitu kogupauku vastsündinud Eesti Vabariigi auks.

Et anda edasi 100 aasta tagune õhustik, ootab näitusesaalis külastajat taaslavastus manifesti ettelugemisest, ülevaatlik valik fotosid, elamusnurk green screeniga ning palju muud põnevat. Tõelise näituseelamuse saamiseks tasub tulla 23. või 24. veebruaril, sest siis on väljas ka originaaldokument nimega «Akt Eesti demokraatliku vabariigi väljakuulutamise kohta Pärnu linnas».

Lisainfo ja küsimuste korral: maarja@pernau.ee, 52 68 460

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht