Näitus “Edela-Eesti anarhismi eripärad” Kaliningradi KaasaegseKunsti Keskuses

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

13235007_1183920471652713_2028355830_o20. mail 2016 avatakse Kaliningradi Kaasaegse Kunsti Keskuses näitus „Edela-Eesti anarhismi eripärad“, mis tutvusta b foto- ja videodokumentatsiooni kaudu Pärnuga seotud kunstnike loomingut 90ndate aastate lõpust tänapäevani.

Koostatud näitus ei püüagi kronoloogiliselt hõlmata Edela-Eesti anarhismi kõiki ilminguid, teatab kuraator, samuti ei sea neid ka hierarhilisse süsteemi või järjekorda. Korraldajate sõnul on tegemist meelevaldsete valikutega, mille printsiipideks on põnev kunst ja põlvnevus Edela-Eesti anarhismi viljastavast pinnasest.

Mõiste „Edela-Eesti anarhism“ ei ole ametlik termin, selle ütles välja kunstiteadlane ja kuraator Eha Komissarov üpriski juhuslikus situatsioonis. Pärnu koolkonna iseloomustamiseks sobib ta aga suurepäraselt, olles sisuliselt loogiline ja brändina intrigeeriv.

Edela-Eesti on just see koht, kus kuurortlinnana tuntud Pärnu Eesti kaardil asub. Anarhismi all ei ole siinkohal mõeldud poliitilist positsiooni. Pigem viitab see määratlus Pärnu koolkonna tegutsemisele väljaspool kunstimaailma hierarhiaid ja väljakujunenud traditsioone.

Välimiku hindamisel ei pruugi Edela-Eesti anarhistliku koolkonna kunstnike vahel alati ühisjooni leidagi, kuid sisuliselt ühendab neid performatiivsus – loomingut käsitletakse pigem protsessina kui usina rühkimisena eesmärgi poole. Performance on sageli ka kunsti aineseks, seda nii maalis, graafikas, skulptuuris, installatsioonis, fotos kui mõistagi videos.

Korraldaja: NCCA-Kaliningrad / ГЦСИ-Калининград

Partner: Pärnu Linnagalerii

Kuraator: Janno Bergmann

Kunstnikud: Janno Bergmann, Billeneeve, Ville-Karel Viirelaid, Andrus Joonas, Tanel Saar, Siram, Sorge, Rauno Teider, Cnopt, Art Container, Rubens, Tsirkus-Kunst-Teater “Põleva Kaelaga Kirjak”

Avamine: 20. mail kell 20:00 Muuseumiöö raames

21. mai 15.00 – kunstikriitik Mari Kartau loeng. Kohtumine kunstnikega (Janno Bergmann, Andrus Joonas, Billeneeve ja Margus Sorge Tiitsmaa)

Lahtiolekuajad: 20. mai – 12. juuni, teisipäevast pühapäevani, 15:00-20:00. Sissepääs 100 rubla.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht