Muuseumid peavad Narvas Festivali

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

25. ja 26. septembril toimub XX Eesti Muuseumide Festival Narvas. Selle aasta konverentsi teemaks on „Muuseumikogu võimalused“ ning peaesinejaks arheoloog Roberto Nardi Rooma Arheoloogia Konserveerimiskeskusest.
Ürituse korraldaja Eesti Muuseumiühingu juhatuse liikme Kaarel Antonsi sõnul said ettekannete teemad valitud erinevatest töötahkudest, millega koguhoidjad kokku puutuvad: „Räägitakse nii tänapäevastest kogumismeetoditest ja andmebaasidest kui sellest, kuidas kogusid aina paremini kasutada, uurijatele ning külastajatele museaalidele ligipääsu lihtsamaks teha. Esinejate seas on mitmeid muuseumides töötavaid inimesi, kuid ka valdkonnaväliseid spetsialiste“.
Narva Kolledžis toimuva konverentsi peaesinejaks on Rooma Arheoloogia Konserveerimiskeskuse juhataja Roberto Nardi, kes intrigeerib teemaga „Kas kultuur toob leiva lauale?“ Oma kogemusi muuseumikogude arendamisest ja avanevatest võimalustest jagavad Eesti Kunstimuuseumi, Tartu Ülikooli muuseumi, Eesti Rahva Muuseumi ja Harjumaa Muuseumi ning Tallinna Ülikooli kolleegid. Juttu tuleb ka Vikipeediast kui kogude tutvustamise võimalusest ning MTÜ Eesti Fotopärandi kureeritud andmebaasist.
Päeva teises pooles saab tutvuda Narva Muuseumi korraldatud näituste konkursil võistlevate näitustega.
Festivali teisel päeval räägivad Kultuuriministeeriumi asekanstler Tarvi Sits ja peaspetsialist Marju Niinemaa, mida toob muuseumite jaoks kaasa muinsuskaitsereform ning millised plaanid on muuseumide infosüsteemi arendamiseks.
Eesti Muuseumide Festival Narvas on traditsiooniline muuseumirahva kokkutulek ning suurimaid muuseumialaseid konverentse Eestis. Festivali korraldab Eesti Muuseumiühing koostöös Narva muuseumi ja Narva Linnavalitsusega.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht