Müürilehe detsembrinumber on tulvil esoteerikat

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Müürilehe esoteerikateemalise detsembrinumbri kaanetüdrukuks on raadiosaate „Hallo, Kosmos!” saatejuht Ingrid Peek, kes räägib pikemas usutluses Helen Tammemäele holistlikust maailmavaatest ning elu müstilisematest suundadest. Sotsiaaliakülgedel kirjeldab Leene Korp, miks koos vanniveega last ära visata ei tohi ehk kuidas meeleharjutused teadmistepõhises ühiskonnas uuesti salongikõlbulikuks muuta. Marko Uibu küsib, kas järjest peavoolustuv uus vaimsus on muutunud ateismi kalduva Eesti kultuuriruumi loomulikuks osaks? Etnoloogiaprofessori Art Leete vahendusel näeme, kuidas uue vaimsuse uus laine on ka meie vennasrahvaste maride ja komide seas kanda kinnitanud, kasutades selleks meediumitena televiisorit ja ajalehte. Tänu Müürilehe erakorralise esoteerikatoimetuse kokku pandud testile saavad kõik lugejad hinnata oma valgustumise taset.

Lea Altnurme teeb ajaloolise ekskursi mõistete „esoteerika” ja „uus vaimsus” ajalukku, milles teosoofia meets Jung meets kvantteooria. Märt Läänemets ja Piret Karro kirjeldavad, kuidas uue vaimsuse sünkretistlik keskkond suudab edukalt ühtaegu muuta kaubaks ja anastada nii iidse religiooni kui ka Rein Raua teose „Mis on kultuur?”. Mariliis Mõttus ja Kristi Karro kirjutavad oma artiklites noorte neidude üleloomulikest võimetest, mis võisid keskajal viia tuleriidale, kuid uusajal vallandasid poltergeistivaimustuse.

Ivar Murru „Salatoimikute” arvustus mõjub ühelt poolt mõnusa nostalgialaksuna, olles samas kurjakuulutavalt prohvetlik – sarja autorite kunagised fantaasialennud hakkavad järjest enam reaalsust meenutama. Ehtekunstiga kaasas käivatest rituaalidest ning varjatud teadmistest vestlevad omavahel Kadri Mälk ja Urmas Lüüs. Ka rubriigis „Uus eesti disain” on fookuses ehtekunst, sedakorda androgüünsusest huvituva Darja Popolitova isikus.

Kirjanduskülgedel mõtiskleb Hele-Mai Viiksaar armastuskirjade üle, ainest selleks annab Jim Ashilevi värske teos „Armastuskirju teatrile”. Arvustamisele tuleb ka Karl Saksa tantsulavastus „Seisund ja disain”. DJ-ankeet laekus seekord välismaalt, autoriks tuntud duo Basement Jaxx liige Felix B. Lisaks sellele annavad Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv muusikakülgedel aru oma senisest koostööst ning kaasautorid on pannud kõrva peale teiste hulgas Mart Avi, Mick Pedaja ja Marching Churchi värskele loomingule. RSRi veerus selgitab Henrik Mägi, miks Donald Trumpi presidendiks valimine võib olla tema kodupartei jaoks Pyrrhose võit. Samuti võib detsembrinumbrist leida Müürilehe fotograafi Priit Mürgi visuaalse reportaaži pagulasolukorrast Lesbose saarel.

Värskeimaid artikleid loe Müürilehe veebiväljaandest muurileht.ee või liitu kirjalistiga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht