MIT-i tehisintellekti professor räägib Tartu ülikoolis tehisintellekti hiljutistest läbimurretest

20. jaanuaril kell 13.30 toimub Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudis (Liivi 2 ruum L111) kohtumine Massachussettsi tehnoloogiainstituudi (MIT) tehisintellekti ja informaatika professori Patrick Henry Winstoniga, kes on tuntud ka kui tehisintellekti „ristiisa”.

Oma loengus puudutab professor Winston teemasid nagu tehisintellekti ajalugu ja hiljutised läbimurded, aga ka põhjused, miks tehisintellekti arengut võidakse ohtlikuks pidada. Loengule järgneb arutelu ning professor on avatud küsimustele tehisintellektiga seotud teemadel.

TÜ arvutiteaduse instituudi juhataja professor Jaak Vilo sõnul on Patrick Henry Winston üks silmapaistvaid MIT-i professoreid, kes on mõtestanud põhimõttelisi tehisintellekti ja masinõppimise piire. „Tänapäeval, kui arvutid on kiiremad kui inimaju ning suudavad paljudes ülesannetes ületada inimest, on masin-intelligentsuse mõtestamine aktuaalsem kui kunagi varem,“ kommenteeris Vilo.

Winstoni uurimisvaldkond on seotud sellega, kuidas nägemis-, kõne- ja motoorika võimekused on seotud intellektiga, aga lisaks sellele töötab ta ka tehisintellekti lahendustega, mis on tuletatud õppimise ja juhtumi-põhise argumentatsiooni ning terve mõistusega probleemide lahendamise baasil.

Professor Winston on lisaks ka üks ettevõtte Ascent Technology, Inc asutajatest, mis pakub tehisintellektiga seotud tehnoloogilisi lahendusi, mida kasutatakse näiteks maailma suurimates lennujaamades aga ka USA kaitseministeeriumis.

Lisaks avalikule arutelule kohtub professor Patrick Henry Winston ka Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi arvutusliku neuroteaduse vanemteadur Raul Vicentega. Kohtumise eesmärk on toetada tehnoloogia arengut soodustavaid suhteid Eesti ja Ameerika vahel. Kohtumist toetab Ameerika Ühendriikide suursaatkond Eestis.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht