Mets kolib raamatukogu saali

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Laste kunstinäitus „Kuidas mina aitan loodust?“ avatakse 19.jaanuaril Rahvusraamatukogus. Näituse eesmärk on ärgitada lapsi mõtlema keskkonna hoidmise peale ning innustada neid juba praegu vastavalt tegutsema. Näitusel eksponeeritakse lastepoolt valmistatud plakateid ning lühianimatsioone.

Näitus asub Rahvusraamatukogu viiendal korrusel ning püsib üleval kuni 20. detsembrini. Näituse avamisel korraldab Labora huvitavaid töötubasid lastele ning pakub ühtteist ka magusasõpradele. Näituse avaprogramm toimub 19.jaanuaril vahemikus 12:00-15:00.

Sügisel korraldas Labora oma uue haridusprogrammi raames kokku 12 tasuta õpituba lastele. Nende käigus said lapsed ja nende vanemad valmistada paberit, trükkida kõrgtrüki tehnikas ja stop-motion animatsiooni luua. Loometegevuse ja arutelu üldine teema oli keskkonna kaitsmine, mille käigus vastasid lapsed küsimusele: “Kuidas saan mina aidata kaasa Eesti looduse säilimisele?” Nüüd siis jõuabki töötubade seeria lõpp-produkt publiku ette.
„Meile on oluline, et lapsed juba varakult märkaksid loodust enda ümber. Soovime innustada noori loodust hoidma ning väärtustama. Eesti loodus on rikas ja mitmekülgne ning see on privileeg, et meil on metsad, kus saame jalutada. Usume, et see on meie kõigi kohustus, et ka järgmised põlvkonnad saaksid meie kaunist loodusest osa,“ lisab Veronika Vanova Labora projektijuht.

„Labora toodab ise vaid taaskasutatud materjalidest paberit ning õpetasime ka lastele, kuidas seda teha. Usume taaskasutusse ning kasutame vanu tehnoloogiaid ja tehnikaid, mis on teistepoolt hüljatud. Kui soovime, et mingi traditsioon välja ei sureks, näiteks klassikaline paberivalmistamine, siis peame lapsi kaasama. Tahame lastele näidata, et kätega töötamine on oma olemuselt väärtuslik ja tuletada meelde, et loomeprotsess ja sellesse kaasatud inimesed on olulisemad kui tulemus ise,“ täiendab Nestor Ljutjuk Labora tegevjuht.
Labora ühendab Tallinna Paberi ja Tallinna Kalligaafia Kooli meistrite kogemusi ja oskusi. Pakume erakordset kombinatsiooni kõrgtrükist, käsitsi valmistatud paberist ja kalligraafiast. Traditsioonilisi tehnikaid kaasaegse disainiga ühendades loome unikaalseid ja inspireerivaid tooteid. Labora meistrid töötavad üheskoos Tallinna vanalinnas asuva Ukraina Kultuurikeskuse katuse all.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht