Mervi Kurvineni “Sincerely, Crafts” Hop galeriis

Neljapäeval, 11. aprillil kell 17.00 avatakse Tallinnas Hop galeriis Soome kunstniku MERVI KURVINENI näitus “Sincerely, Crafts”.

Sincerely, Crafts on alternatiivsetele käsitöömeetoditele keskendunud kunstniku-uurimisprojekt, mis läbi ehtekunsti, klaasi ja keraamika käsitleb juhuse, juhuslikkuse ja kokkulangevuse teemat loomingus. Uurimismeetodid järgivad materjalide omadusi ja nende käitumist, mida võib nimetada ka “materjali teadveloleku” praktikaks, mis toetub õnnelikele juhustele. Seetõttu on aktuaalsed ka “aja” ja eriti “hetke” mõisted.

Kuidas suudame mõista hetke, kui seda iseloomustab hetke niivõrd subjektiivne olemus ning füüsika seaduste järgi pole hetke olemasolu üldse võimalik?

Käesolevas projektis uurib Kurvinen hetke metafoorsest vaatenurgast – kuidas hetked kehastuvad ning kuidas on need mõjutatud zenbudismist. Metafooride kasutamine on inimlik moodus muuta abstraktsed mõisted käegakatsutavaks. Metafoor peaks avalduma mitte ainult keeles vaid ka teistes kommunikatsiooniviisides (pildid, muusika, helid ja viiped). Samas on mitteverbaalseid ja multimodaalseid metafoore palju vähem uuritud kui nende verbaalseid “ametivendi”.

Kunst kasutab metafoore. Kurvineni uurimisprojektis on käsitöö abstraktsioon hetke uurimise vahendiks – siirusega, millele viitab ka näituse pealkiri.

Hetke tõlgendused klaasikunsti kaudu on videole jäädvustanud Meira Valtonen, heli Kaisa Sivonenilt.

Mervi Kurvinen on ehtekunsti eriala omandanud Soomes ja Gerrit Rietveldi Akadeemias Amsterdamis. Lisaks ehetele loob kunstnik objekte, mida ta ise kutsub “ehtesarnasteks artefaktideks”, kasutades ehtekunsti tehnikaid ja -materjale. Oma töös kasutab Kurvinen vastandusi (väärtuslikud versus odavad materjalid) ja kombineerib erinevaid objekte, mille eesmärgiks on pühitseda ebatäiuslikkust.

Magistriõpingute ajal Aalto Ülikoolis lisandusid kunstniku materjalivalikusse klaas ja keraamika.

Kurvinen on osalenud mitmetel näitustel Soomes ja väljaspool; tema tööd kuuluvad Soome Riiklike Kunstitellimuste Kogusse.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht