Matthias Sildnik Hobusepea galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kolmapäeval, 23.05.2018 kell 18.30 avab MATTHIAS SILDNIK (1987) Hobusepea galeriis isiknäituse „Vaheala“.

Matthias Sildnik on omandanud bakalaureuse- (2010) ja magistrikraadi (2014) Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakonnas. Hetkel jätkab ta õpinguid Eesti Kunstiakadeemia doktorikoolis. Lisaks on ta õppinud aastatel 2011–2012 Tartu Ülikooli Filosoofiateaduskonna filosoofia ja semiootika instituudis ning samas kultuuriteaduste ja kunstide instituudis. Näitustel esineb Matthias Sildnik alates 2008. aastast.

Käesoleval näitusel töötab kunstnik edasi Robert Oppenheimeri nimelise heategevusliku ideepanga (ROHI) kontseptsiooniga, millel põhines ka tema 2016. aastal Draakoni galeriis toimunud näitus „Õnnelik ruum“.

Matthias Sildnik: „Aastatel 2015-2016 korraldas Robert Oppenheimeri nimeline heategevuslik ideepank (ROHI) kollektiivse ruumiloomeprojekti, mille sihiks oli kirjeldada inimeste ettekujutust ideaalsest töökeskkonnast neoliberaalse majandussüsteemi tigimustes. Vaheala lähtub ROHI tulemustest ning uurib ennustamatut liikumist, mis inimeste valikutes ilmneb.
Kogukonnad muutuvad ajas ja kannavad kaasas oma ajalugu. Minevikus tehtud valikud seavad eeltingimusi tulevastele olukordadele. Otsuste langetamine toimub vahealas, kus kogemus moodustab terviku. Ebaoluliste ja oluliste valikute kogumis kujuneb järkjärgult tulevik. Kas see on erakapitalil põhinev kontrolliühiskond või inimõigustel põhinev krüptoanarhism? Lähitulevikus võib meie subjektiivsus olla diskursiivne drooniteadvus, mis kohandab ennast kodanikuindeksist lähtuvalt, kuid see võib olla ka ettearvamatu teadvus, mida ei kontrolli ükski diskursiivne formatsioon.
Ühiskond on kollektiivse loomingu produkt ja Robert Oppenheimeri nimeline heategevuslik ideepank otsib pidevalt uusi võimalusi kuidas protsessi uute mõjudega rikastada.“

Näitus jääb avatuks 11. juunini 2018.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht