Mart Vainre Hobusepea galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kolmapäeval, 07.11.2018 kell 18.00 avab MART VAINRE (1988) Hobusepea galeriis isiknäituse „Eneseküllased pildid“. Näitus jääb avatuks kuni 26. novembrini 2018.

Mart Vainre on õppinud Eesti Kunstiakadeemias, omandanud bakalaureuse kraadi maalikunsti erialal ja magistrikraadi uusmeedia erialal. Näitustel esineb alates 2009. aastast, käesolev on tema kuues isiknäitus. Mart Vainre on osalenud ka mitmetel grupinäitustel, sealhulgas kaasaegset eesti maalikunsti käsitlevatel suurnäitustel „Muutuv maalikunst“ (kuraator Eha Komissarov) 2010. aastal KUMU-s ja „Can’t go on, must go on“ / „Võimatu minna, kindlasti minna“ (kuraatorid Elin Kard ja Mihkel Ilus) 2014. aastal Tallinna Kunstihoones.

Mart Vainre teosed on enamasti vahendatud kaamera või pilditöötlusvahendite poolt, kuid on peaaegu alati materialiseerunud maalikunsti tehnikas. Kaasates protsessi ka teisi pildiloome meetodeid, soovib ta luua mitmekihilist vaatamiskogemust, kus pilt mõjuks samaaegselt nii subjektiivselt kui ka objektiivselt. Vainre teoseid võib käsitleda aeganõudvate rituaalidena, mis näitlikustavad isikliku ja üldise ristumispunkte.
Kunstniku sõnul on käesoleva näituse teosed kui „kajakambrid“, mis tsiteerivad eneses peituvaid algallikaid. Juhuslikku värvilaiku, primitiivset autoportreed ja rikkalikku pintslitõmmet taaskasutab ning suurendab Vainre selleks, et uurida nende koostist ja kuidas need tehtud on.
Olulisem küsimusest „mis?“ näib olevat küsimus „kuidas?“

Mart Vainre: „Minu maalimismeetod lähtub soovist end võimalikult vähese abil „käima tõmmata“. Toetumata lõpututele välistele võimalustele, soovin keskenduda vaid minus eneses peituvatele nõrkadele ja arusaamatutele impulssidele, mida oma motiivi taasloova ja kordava maalimisviisiga võimendan ning paisutan. Värvi kaudu väljendudes ja seejärel tehtut vaadeldes näen, kuivõrd on teineteisest läbi põimunud vastandid: indiviid ja üldine vaade, hetk, minevik ja tulevik, segadus ja kord, ärevus ja rahu.“

Kunstnik tänab: Carl-Robert Kagge, Holger Loodus, Martin Melioranski, Elis ja Taaniel Mägi, Helena Rummo, Piret Tamm.
___________________________________________________
Hobusepea galerii
Draakoni galerii
http://www.eaa.ee/hobusepea
http://www.eaa.ee/draakon
Hobusepea 2
Tallinn 10133

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht