Mari Käbin “Väikesed hirmud” Hop galeriis

Mari Käbin
VÄIKESED HIRMUD
13.07.-7.08.2018
Hop galerii

Neljapäeval 12. juulil kell 17.00 avatakse HOP galeriis ehtekunstnik Mari Käbini näitus “VÄIKESED HIRMUD”.

Avataval isikunäitusel eksponeerib Mari Käbin kollaaže ja ehteid, mis moodustades koosluse isiklikest väikestest maailmadest peegeldavad selle võlu ja hirme suurele ning üldisele ja vastupidi.

Mõnigi kord tahaks muutuda nähtamatuks. Mitte, et luurata, nagu noorena soovinuks, vaid et olla segamatult kõrvaline, ent osaline. Paljudes muistendites on sellest võlukübarast juttu, aga keegi pole seda kujutanud. See on jäänud müstiliseks… kirjeldab kunstnik väljapanekut.

Ekspositsioon koosneb kunstniku isikliku elu kildudest kui märkmetest: pliiatsiteritusest tekkinud jääkidest, mida lapsed on klassipõrandale vedelema jätnud; mahalöödud sääskedest ja konnadest, kes oma lõpu leidnud autorataste all… Möödunud talvedest, juhuslikult kõnetanud männiokastest, plastikust silmadest ning kunstküüntest – kirjeldamaks muret kas siis metsade lageraie või “küünetehnikute võimutseva maailma” pärast. Herbaariumilaadne kogemustekogu – kantava ja mittekantava funktsiooniga.

Mari Käbin on Tallinnas elav ja töötav ehtekunstnik. Ta on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi metallehistöö eriala 1986. Näitustel esineb alates 1980 aastast. Ta kuulub Eesti Kunstnike Liitu ja Eesti Metallikunstnike Liitu. Tema töid leidub Eesti Tarbekunsti – ja Disainimuuseumi ja erakogudes. On töötanud Tallinna Juveelitehase kunstnikuna, Nõmme Kultuurimaja kunstnikuna ning kunstiöpetajana.

Lisainfo:
Maria Valdma
HOP galerii
Hobusepea 2
10133 Tallinn
tel: +372 6462887
gsm: +372 5112350
e-mail: www.eaa.ee/hop

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht