Mari-Ann Kelami fotonäitus “Vaata ja sa märkad” Tallinna Jaani kiriku lõunasaalis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Mari-Ann Kelami fotonäitus
Vaata ja sa märkad
Tallinna Jaani kiriku lõunasaal
01.07.-15.08. 2016
Mari-Ann Kelam on tundliku sotsiaalse närviga, tal jätkub tähelepanu oma perele, kõigile kaasteelistele ja loodusele. Tundub, et maailm tema ümber on hoolivust ja kaasaelamist vääriv.  Ja kui sa tunned huvi, oskad märgata maailma tema üksikasjades, leiad üles ka mõtestatud vaate ja sisu tervikule. Kogu loodu Loojale. Tal on erakordne anne märgata ilu ja seda  jagada  oma vaatajatega.
Tunne Kelam kirjutab: „ Mari-Anne esineb küll oma esimese fotonäitusega, kuid võin kinnitada, et ta on olnud pikki aastaid mitte üksnes minu parim kaaslane paljudel matkadel loodusesse ja kohtumistel inimestega, vaid ka täiendkoolitaja.
Mari-Annel on loomulik talent näha ümbrust uudistava värskusega ja panoraamse haardega.
Ta märkab huvitavat ja kaunist sageli kõige väiksemates detailides. Õige tihti teeme fotosid paralleelselt, üks ühe ja teine teise kaameraga. .  Ikka ja jälle pöörab ta pildistades minu tähelepanu mitte ainult sellele, mis ees, vaid ka sellele, mis seljataga ja kõrval. Enamasti on ka kaamerad ühest Sony perekonnast.
Kuna Mari-Ann jagab uusi fotosid regulaarselt oma näokirjas, siis tunnevad tema avastusi ning nende kaudu Eesti loodust sajad inimesed üle maailma. On õige ja tore, et ta lõpuks jõudis ka avaliku fotonäituseni. Rõõm on kõigipoolne.“
Mari-Ann Kelam lisab: „ Ma ei kanna endaga pidevalt kaasas keerulist fotoaparatuuri, kasutan  moodsat kaamerat. Minu stiil on lihtne: märka ja pildista, või nagu ütleb minu näituse pealkiri -Vaata ja sa märkad.
Juba minu isa tegeles aastakümneid fotograafiaga ja seda nii Saksamaal kui USAs elades, küllap juba temalt olen saanud pisiku pildistamise vastu, mis on nüüdseks kasvanud minu elu igapäevaseks loomulikuks osaks. Ja õnneks  jagan pildistamise kirge Tunnega, see on meie ühine huviala. Ka paljud tuttavad erinevatelt maadelt  on minu fotode kaudu Eesti loodusest leidnud hiljem tee ka Eestimaale, et ise näha ja tundma õppida seda imelist ja väikest paika – minu kodumaad.
Tööde valik näitusele on tehtud sadade piltide hulgast, väljapaneku fotodel  on kandvaks teljeks aastaajad,  erinevad loodusmotiivid:  vaated merele, lilledele, päikeseloojangule ja üksikdetailid loodu ilu tervikust.
Näituse kuraator Erkki Juhandi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht