Maret Sarapu näitus “Kapijaanalind”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Maret Sarapu. Kapijaanalind.

MARET SARAPU
“Kapijaanalind”
3.05. – 21.05.2019
Hop galerii

Neljapäeval, 2. mail kell 18.00 avatakse HOP galeriis klaasikunstnik Maret Sarapu näitus “Kapijaanalind”.

“Mind huvitab ilu – nii esteetika kui headuse tähenduses. Kas poliitikavaba esteetikaga tegelemine on eskapism või enda eest hoolitsemine? Kas oma aia harimine on egoistlik tegevus või sügavalt vastutustundlik? Ma hoolitsen enda ja oma aia eest, et mul hästi oleks, aga ka selle pärast, et keegi teine võiks nautida minu aia ilu, saada sealt inspiratsiooni,seemet ja varjupaika. Ja et minu umbrohi ei roniks naabri aeda.
Seda näitust luues meeldis mulle tegeleda erinevate hõrkude vaadetega. Luua kooslusi, näha, kuidas tuhmi pinna tagant pärast läike andmist uus maailm vastu vaatab. Mis juhtub, kui valgus sinna langeb, sealt peegeldub? Mis juhtub, kui see võimendub? Kuidas suhtlevad väike originaal ja tema suur koopia? Ning kui palju räägib detail tervikust?”
/Maret Sarapu/

Näitusel on eksponeeritud väikesed klaasobjektid ning suured lentikulaarpildid samadest esemetest.

Maret Sarapu (1978) on õppinud Eesti Kunstiakadeemias klaasikunsti erialal (BA 2002, MA 2005). Ta on täiendanud end erialastel kursustel ning residentuurides nii Eestis kui välismaal, millest olulisemateks peab 3-kuulist viibimist Creative Glass Center of America (USA) residentuuris ning aega klaasikeskuses Sunderlandi Ülikooli (UK) juures. Lisaks kodumaistele näitustele on Sarapu osalenud ka grupinäitustel Lätis, Leedus, Soomes, Taanis, Venemaal, Saksamaal, Türgis, USAs. Tema töid võib leida järgmistest avalikest kogudest: Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseum, Tallinn; Ameerika Klaasi Muuseum, Millville, NJ, USA; Kaasaegse Klaasikunsti Muuseum, Eskisehir, Türgi. Sarapu tööd rikastavad avalikku ruumi riiklike kunstikonkursside võitjatena Laitse lasteaias (2015), ERRi uudistemajas (2017) ja Euroopa Liidu IT-agentuuri peamajas (2018).

HOP galerii / Eesti Kunstnike Liit
Hobusepea 2
10133 Tallinn
tel: +372 6462887
gsm: +372 5112350

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht