Maret Olveti näitus Jaani kirikus

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Maret Olvet
Isikunäitus „Longum iter est“
Tallinna Jaani kiriku galerii
12.01.–02.03.2017

Inimese elu on võrreldud teekonnaga ja küllap see ei ole ainult luuleline võrdluspilt meie elu kohta. On ju sellel teel oma kindlad sihid, mille poole kulgeda, ja kindlasti ka teatud eesmärgid, mida soovitakse saavutada. Millised need on? Ja kas ja kuidas me neid teadvustame? Kas oleme igavese eluaseme otsijad ja oma teekonna mõtestajad?
Maret Olvet kaardistab oma loomingut näituse pealkirjas – „Longum iter est“. Teekond on pikk, siht kaugel. Selles sõnumis peitub nii tema elukogemus, kui ka sügavam arusaam loomingulise teekonna püüdlusest kaugel oleva täiuse – absoluudi – poole.
Kunstniku töid iseloomustavad täpne kompositsioon, kindlakäeline vormi- ja teemakäsitlus. Julgus luua igas konkreetses töös erinevate abstraktsete kujundite kaudu talle omases kunstikeeles kindel tervik.
Tema teoste nagu „Meister ja Pilatus“, „Longum iter est“, „Kolgata“ või „Must rist“ tõsised teemad on sügavalt läbitunnetatud. Samas on ta loobunud mustvalgest koloriidist ja kasutab julgelt kirkaid toone.
Just mängulise ja läbitunnetatud värvikeele ja valguse tõttu mõjuvad tema tööd vaatajale värskelt ja kaasaegselt. Ka tõsine teema ei mõju kurnavalt ja ängistavalt, pigem uuenduslikult ja vabastavalt.
Rõõmuküllased ja elujaatavad aspektid. Isegi optimism. Kindel ja väljakujunenud käekiri.
Maret Olvet ütles oma pühakoja näituse kohta: „Minu looming on väljunud traagikale tihti omasest mustvalge kesksusest, valgus ja värviküllus on mulle lähedane ja armas.“
Tallinna Jaan kiriku galeriis on eksponeeritud läbilõige graafik Maret Olveti viimaste aastate loomingu paremikust. Enamik töödest on teostatud kõrgtrükitehnikas. Kunstnik käsitleb talle isiklikult olulisi ja sotsiaalselt esiletõusnud teemasid, mis viitab loomingulisele küpsusele ning armastusele kunsti ja ümbritseva elu vastu. Loominguline teekond jätkub, eesmärk on püsiv. Teemad ja küsimused jäävad.
Erkki Juhandi, näituse kuraator

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht