Mall Nukke näitus “Metamorfoosid”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Näituse “Metamorfoosid” avamine toimub 6.dets. 2019 kell 17.00 – 20.00 Haus galeriis, Uus tn. 17. www.haus.ee

Mall Nukke “METAMORFOOSID”

”Metamorfoosid on muutused, moonded, üleminekud. Miski muutub millekski. Maalidel on kujutatud triviaalne elukeskkond ja igavikuline sümboolika. See on tagasivaatav ja irooniline illustratsioon ajalisest kulgemisest. /—/

Mis jääb meist alles, kui kaome füüsiliselt? Elutu skulptuur? Metafüüsiline peegeldus asjadel, mida oleme puudutanud? Kehatu olend Facebooki? Mäng hetke ja igavikuga, kurb-irooniline, mõttetu-kaduv.

/—/ Kõik muutub eimillekski. Loodusest – ka inimesest kui looduse osast – saab midagi tehislikku, mis on paraku igavene. /—/ Olemine ja mitteolemine on eluringluse põhitõed. Iga algus on lõpp ning iga lõpp võib saada uueks alguseks. Meteoriit võib tabada elurikast planeeti, purustades senise elu, külvates uut. Maailmad kaovad, supernoovade plahvatused süvakosmoses on hävitava jõuga. Kuid igast tolmuterakesest, mis laiali paiskub, võib juhuse läbi alguse saada uus algus. Või ka mitte.

See näitus on nii edasi- kui tagasivaatav tõdemus asjade seisust oma isiklikus süvamaailmas. Minule tundub, et praegu, oma 55. verstaposti läbimise puhul, on aeg ja võimalus seda teha.”

– kunstnik Mall Nukke 11. novembril 2019 

Mall Nukke (s. 1964) on graafik, maali- ja installatsioonikunstnik, kelle loomingut läbivad fotorealism, popkunstile iseloomulikud jooned ning iroonia. Nukke, kes lõpetas Eesti Kunstiakadeemia 1992. aastal graafikuna, on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Maalikunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige. Tema isikunäituseid on toimunud Eestis, Soomes, Rootsis, Lätis, Leedus, Ukrainas, Venemaal, Saksamaal ja Prantsusmaal, grupinäituste raames ka mujal maailmas. Kunstniku teoseid leidub KUMUs, Tartu Kunstimuuseumis, Viinistu Kunstimuuseumis, Rauma Linnamuuseumis Soomes, Sadolini kunstikogus, Vexi Salmi kunstikogus ja Nef Galeriis Kiievis.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht