Maie Mikof-Liiviku näitus “Kuumuskindel” alates 24. novembrist ETDMis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

KUUMUSKINDEL
Maie Mikof-Liiviku töid aastatest 1995-2017
24.11.2017-21.01.2018

Maie Mikof-Liivik (sündinud 1942) on üks Eesti esimesi vabakutselisi klaasikunstnikke. Lõpetanud ERKI 1967. aastal, töötas ta seejärel mõned aastad kunstitoodete kombinaadis ARS portselanimaalijana, pühendudes seejärel 1975. aastast täielikult klaasile. Ta on osalenud kümnetel näitustel nii Eestis kui välismaal, tema teoseid leiab paljudest rahvusvahelistest erakogudest. Maie Mikofi looming on jõudnud muuseumi kogusse mitme kümnendi vältel ja esindab 1970-1980. aastate klaasikunsti mitmeid suundumusi.

Käesoleva näituse tööd pärinevad viimasest kahest kümnendist.  Kui Maie Mikofi varasemast loomingust leiab nii kuumtöötlustehnikat ja kipsvormi presspuhumist, siis selle näituse teoseid ühendab leekpõletitehnika, näidates tehnika muutumist ajas ning selle erinevaid võimalusi. Iga teos on oma hapruses kindla ja kordumatu hetkemeeleolu väljendus.

Maie Mikofi looming toetub eelkõige ürgsetele põhimotiividele. Paljusid teoseid läbivad omamoodi sümbolitena kala, muna ja hunt. Ometi pole motiivide sisu jääv konstant, vaid nad on omavahel pidevas liikumises ja kontaktis, omandades vastavalt kontekstile üha uusi tähendusi. Muna võib erinevates teostes olla nii turvakiht kui takistus, millest on vaja läbi murda, et elu tsükkel saaks jätkuda. Silm viitab vaatajale, tehes samal ajal kummarduse ka klaasi ajaloole läbi selle kasutuse optikas.

Näituse avamine neljapäeval, 23. novembril kell 17.00 Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi trepigaleriis.

Näitus jääb avatuks 21. jaanuarini 2018

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht