Maarjamäe lossis avaneb 1. veebruaril Eesti esimene sündmusnäitus “Vali parem minevik!”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

“Vali parem minevik!” keskendub 1992. aasta viiele päevale, kulmineerudes Riigikogu ja Vabariigi Presidendi valimistega.

1992. aastal vaevles Eesti vabanemise pohmellis – võit oli justkui käes, aga toas oli endiselt külm ning poes seisid riiulitel vaid pruun majapidamisseep ning tomatipasta. Nädalas oli aga toona 8 päeva ja 30 tundi – tuli oma raha, presidendiks sai Lennart Meri ning peaministriks Mart Laar, kõik oli võimalik. Eesti pressis ennast läbi imeväikesest ajaloo võimaluste aknast, tagant sundimas pidurdamatu soov saada suureks!

Näitusel saab külastaja kogeda viit päeva 1992. aastal – alates naistepäevast, suvisest krooni tulekust ja Rock Summerist kuni sügisese valimiskampaaniani. Esimeses vabas propagandasõjas tegutsesid tõsiste tegijate hulgas ka verisulis libaajakirjanikud ja tehti libauuringuid.

Arnold, Lennart, Lagle ja Rein kandideerisid taasiseseisvunud Eesti esimeseks presidendiks, samal ajal käis tuline võitlus Eesti uueks loomise või endisele rajale jätmise eest. Esimeses ringis pistsid rinda Isamaa ja Rahvarinne, vett segasid Loodusseaduse Partei ja Sõltumatud Kuningriiklased. Kirjanikud, majandusinimesed, poliitvangid, noored mehed metsast, presidendi lapselaps, endised kommunistid ja niisama aferistid – kõik olid pildil ja tuhinat täis!

1992. aastast ja sündmusnäitusest saab rohkem teada: www.valiparemminevik.ee

Näitusega kaasnevad eriüritused, kus kohtutakse 1990ndate aastate ekspertidega. Oma eredamaid mälestusi jagavad inimesed, kes viibisid ise tolleaegsetes sündmuste keeristes.
Näitusele pääseb vaid grupiga ja giidi juhtimisel, ekskursioon kestab 1 tund ja 15 minutit.
Pileteid ekskursioonide müüb Piletilevi. Eriekskursioone saab tellida muuseumist, kirjutades aadressile tellimus@ajaloomuuseum.ee.

Asukoht: Maarjamäe loss, Pirita tee 56, Tallinn.
Näitus on avatud 1. veebruar – 2. juuni 2019.
Kuraatorid: Tõnis Leht ja Erik Moora
Ekskursioonide ja klippide stsenaarium: Eero Epner
Lavastus: Ain Mäeots
Näituse graafiline kujundus: Velvet
Projektijuht: Laura Kipper

Täname:
Riigikogu Kantselei
Kultuurkapital
Vabariigi Valimiskomisjon

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht