MAAJAAMA projektiruumi talumaadel alustab näitusega kulmineeruv residentuuriprojekt “Metsikud bitid”

Foto: Gabriela Liivamägi12. juulist alustab kunstnik Timo Tootsi eestveetavas meediakunsti projektiruumis MAAJAAM rahvusvaheline residentuuriprojekt “Metsikud bitid/Wild Bits”.

Rahvusvahelise konkursi abil leitud 11 kunstnikku saavad kokku keset Lõuna-Eesti loodust ning tegelevad 10-päevase residentuuri vältel tehnoloogia ja looduse koostoimimise mõtestamisega. “Metsikud bitid” võtab ette, kutsub mõtlema ja valgustab läbi tehnoloogilise maailma erinevaid tahke, nende mõju meie käitumisele, tajudele ning mõtlemisele.

Osalevad kunstnikud: Varvara & Mar, Antti Laitinen (FI), Theun Karelse (NL), Steve Maher (FI/IR), Hannah Harkes, Brian House (US), Taavi Suisalu, Timo Toots, Paula Vītola (LV), Aivar Tõnso. Projekti kuraatorid on Timo Toots, Taavi Suisalu, Kadri Lind ja Marie Kliiman.

Residentuuriprojekt kulmineerib näitusega “Metsikud bitid”. Vabaõhu näitus, mis laotub laiali talu ümbruses asuval maastikul on avatud 21. ja 22. juulil. 21. juulil on sõidavad MAAJAAMA ka kunstibussid Tallinnast ja Riiast. Bussidele on vajalik eelnev registreerimine. 22. juulil on sündmus ka Avatud Talude Päeva programmis.

NB! 21. juulil toimuvale avamisele on võimalik tulla nii omal jõul kui ka spetsiaalsete kunstibussidega, mis viivad lisaks MAAJAAAMas toimuvale näitusele “Metsikud bitid” ka Põlvamaal toimuvale MoKSi näitusele „Metsik. Käärimine normaalsuse äärealadel”. Bussid sõidavad marsruudil Tallinn-Mooste-Maajaam-Tallinn ning Riia-Maajaam-Mooste-Riia. Rohkem infot busside kohta MAAJAAMA kodulehel – https://www.maajaam.ee/wildbitstour/

Sündmus facebookis – https://www.facebook.com/events/2023884377823569/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht