Leena Kuutma näitus “TEMPO” HOP galeriis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Neljapäeval 24. mail kell 17.00 avatakse HOP galeriis kunstnik Leena Kuutma näitus “TEMPO”.

Tempo tähendab kiirust, ometi ei pruugi kiirus füüsikalises tähenduses olla alati suur. XXI sajandi inimesele seostub selle mõistega enamasti pigem rabistav kiirustamine, ent tempo võib olla palju mitmekesisem. Muusikas on rütmimustrid tihedad või hõredad, meetrum kasvav ja kahanev või kulgeb tempo peaaegu märkamatult.
Inimene tajub astronoomilist aega väga subjektiivselt, ehkki selle mõõtmine põhineb kindlal perioodilisel protsessil. Objektiivselt justkui viibime samas ajaraamis, selle tunnetus võib olla aga ajas muutuv ja vastuolulinegi. Mis määrab ja mõjutab, millised hetked näivad pikemad, millised üürikesed, mis jääb meelde ja mis läheb kaotsi?

Kuutmad on mõjutanud paneelmajade mehhaanilised rütmid, nende struktuuride katkematu jätkuvus. Avatav näitus „Tempo“ on vaatlus materjalides, mõtisklus inimese sees ja väljaspool teda. Kahe esil oleva reljeefse seinakompositsiooni olemus joonistub välja rütmistatud asendimuutustest, liikumisjooniste kompositsioonist, paigutustest ja paigalejäämistest. Nendes on ühendatud keraamikale kui materjalile omane vahetus ning skulptuurile omane monumentaalsus. Kujundiilmas vahelduvad võidujooks ja rööprähklemine aeglase kulgemise ja olemise ajaga.

Leena Kuutma on skulptor ja keraamik. Ta on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia skulptuuri eriala 2001(MA). Näitustel esineb alates 1993 aastast. Alates 1994 on osalenud üle 40-l sümpoosionil, workshopil ja konkursil. Ta kuulub Eesti Kunstnike Liitu, Eesti Kujurite Ühendusse ning Eesti Keraamikute Liitu. Tema töid leidub Eesti Tarbekunsti – ja Disainimuuseumi ja Pärnu Uue Kunsti Muuseumi kogudes. Vabaõhutöid kollektsioonides Eestis, Saksamaal, Austrias, Türgis, Taanis, Lätis, Leedus. „Tempo“ on Kuutma viies isiknäitus.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht