Laura Põllu isikunäitus „Sada ulma keset merd”

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Alates reedest, 15. jaanuarist on Tartmusis avatud Laura Põllu isikunäitus „Sada ulma keset merd”, milles kunstnik ühendab oma varasemate väljapanekute elemendid ühtseks kogemusmaastikuks. Näitus jääb avatuks kuni 20. märtsini.
Eesti Kunstiakadeemia keraamika eriala ja Tartu Ülikooli maaliosakonna taustaga Laura Põld on nii Eestis kui ka väljaspool hakanud silma oma leid-esteetikast küllastunud maali- ja ruumiinstallatsioonidega. Maale, videoid ja loodusobjekte koondavad poeetilised keskkonnad nagu „Katse lavastada maastikku”, „Loss” ja „The Night Your Mate Danced Like a Tree” tõid talle mullu tunnustuse Eesti Kultuurkapitali kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali aastapreemia näol. Seekordsel väljapanekul on valminud kunstnikul koostöös kuraator Peeter Talvistuga maailm, mis sisaldab juba tuttavaid ja uusi elemente ning moodustab tervikliku monumentaalse keskkonna.
Laura Põld võtab näituse kokku sõnadega: „See on kollektsioon paikadest, ruumikogemustest, värvidest, materjalidest ja valgusest stuudio seinal, mida küll olen püüdnud kaardistada, aga mille tegelik olemasolu muutub iga päeva järel ebatõenäolisemaks. Kuna tegemist on minu esimese mitut ruumi hõlmava näitusega, on oluline osa väljapaneku kavandamisel saalidevahelise liikumise lavastamine. Juhan Vihterpali heliteosest jõuavad külastajani vihjed paikadele, vestlustele, sammudele kivisillutisel ning näituses eksponeeritud teostele. Ideed ringlevad ja moonduvad läbi erinevate ruumide, ateljeede ja aja.”
28. jaanuaril, kaks nädalat pärast näituse avamist, esitletakse Laura Põllu senist loomingut koondavat kataloogi „Laura Põld ja sada ulma keset merd”. 264-leheküljeline eesti- ja ingliskeelne raamat sisaldab rikkaliku pildimaterjali nii kunstniku varasematest väljapanekutest kui ka avatavast näitusest. Põllu teoseid analüüsivad Post Brothers, Liisa Kaljula ja Peeter Talvistu. Kataloogi ja näituse graafiline kujundaja on Tuuli Aule.
Näituse meeskond: Richard Adang, Nele Ambos, Tuuli Aule, Leelo-Mai Aunbaum, Karl Feigenbaum, Margus Joonsalu, Dana Karjatse, Arvi Kuld, Kristjan Nagla, Sten Ojavee, Kristel Sibul, Urmo Teekivi, Markus Toompere, Juhan Vihterpal, Jürgen Voolaid.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht