Läti Kunstiakadeemia näitus „Mis Riias toimub?“ galeriis Noorus

Esmaspäeval, 26. jaanuaril kell 17 avatakse galeriis Noorus Läti Kunstiakadeemia maaliosakonna õppejõudude ja tudengite näitus „Mis Riias toimub?“ Näitusel on eksponeeritud nii traditsiooniline maal, 3D-s teostatud tööd kui ka videod.

Igapäevaselt oma sõpru kohates küsime enamasti „Kuidas läheb?“ või „Mis uudist?“ Need on tegelikult formaalsed küsimused, mille puhul ei oodatagi tavaliselt detailset vastust ning vastata saab ka öeldes vaid „Kõik on hästi!“ Seevastu küsimused „Mis teoksil?“ või „Mis toimub?“ nõuavad sisulisemat vastust ning soodustavad dialoogi teket.

Läti Kunstiakadeemia soovib näitusel astuda publikuga dialoogi ning vastata küsimusele „Mis Riias toimub?“ Näitus peegeldab erinevas meediumis ja materjalis teostatud tööde autorite loomingulist isikupära ja teemavalikuid.

Näitusel osalevad: Madara Auzenbaha, Alvīne Bautra, Kristiāns Brekte, Margrieta Dreiblate, Andris Eglītis, Ivars Heinrihsons, Raitis Hrolovičs, Ieva Iltnere, Klāvs Loris, Aleksejs Naumovs, Madara Neikena, Metra Saberova, Edgars Soprāns, Sandra Strēle, Andris Vitoliņš, Kaspars Zariņš, Vija Zariņa, Kristaps Zariņš.

Läti Kunstiakadeemia on Tartu Kõrgema Kunstikooli Erasmus+ partnerkõrgkool.

Galerii Noorus asub Tartus, Riia 11. Galerii on avatud T-L kl 10-17.

Näituse külastamine on tasuta.

 

 

www.artcol.ee

www.facebook.com/TartuArtCollege

www.facebook.com/GaleriiNoorus

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht