Laivi & Mihkel Maripuu Hobusepea galeriis

Neljapäeval, 27. aprillil kell 18.00 avatakse Hobusepea galeriis LAIVI & MIHKEL MARIPUU esimene ühisnäitus “Maine igatsus: leida ja kaotada / Killer Image: Shifting Modes of Desire”.
Näituse kaastekstis arutlevad kunstnikud: „On kaks vahendit, millega eesmärgipäraselt manipuleerida: mõte ja materjal. Kõikide võimaluste summa on hoomamatu kaos, milles stiihiat eirates korda luua. Otsides, seletades ja hetkeks mõistes, tõlgime vaimseid ideid füüsilisse mateeriasse. Realiseerides ideid materjalis, on kunsti olemus püüdmatu tõe püüdlik tegu: äratuntavate seoste loomine hoomatud idee ja allutatud mateeria vahel. Kvalitatiivne analüüs. Täius on kättesaamatu, sest kontseptsioon realiseerub mateerias paratamatult ebamääraselt, üldiselt või mitmetimõistetavalt. Visuaalne tulemus sõltub seejuures abstraktsiooni viisist. Valikud on stilistilised.
Side materjali ja sellest valmistatu vahel on üheti füüsiline ja immateriaalne. Tunnetades valitud materjalide loomupäraseid omadusi, tähendusi ja piire, kohandame ja rakendame kontseptsiooni vastavalt.

Ilmalik teostus testib inimõõtmelise objekti võimekust. Mida on üldse võimalik pildis ja sõnas kujutada? Väljendada olemise olemust? Kas seda komplekse mõtte tõlkimise võimekust hindamegi? Esmamulje ja välise baasilt? Kas pilt kõneleb? Kas keel, olles konkreetsem, on võimekam kui mateeria? Ühised sõnad ei taga ühist mõistmist, ent aitavad väljendada seisukohti, pakuvad tuge ja kaitset. Püüd mõista on inimlik, ent iga tõlgendus paratamatult isiklik, kihiti teadlik ja alateadlik. Kunstiteos on piir kunstniku sise- ja välismaailma vahel.
Lähtepositsioon ja valikud muutuvad ajas koos identiteediga:
personaalsete veendumuste ja sotsiaalse kuuluvusega. Käesolev ajahetk on seotud nii mineviku kui tuleviku valikutega.“

Laivi (Laivi Suurväli) on õppinud reklaami Suurbritannias, moedisaini Taanis, Soomes ja Eesti Kunstiakadeemias. Alates 2014. aastast on ta osalenud näitustel („Ruumi lahusus“ ISFAG@EKKM, 2014; „Kadumisest ja kadumiseks“ Tartu Kunstimuuseumis, 2016). Tal on olnud isiknäitused EKA galeriis  ja Tartu Kunstimuuseumis (mõlemad 2016). Tema isiknäitus “TOO MUCH TOO LITTLE / fashion renewing the balance between hiding and showing” on avatud veebilehel www.konstanet.com.

Mihkel Maripuu on omandanud bakalaureusekraadi 2010. aastal Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna maaliosakonnas ja magistrikraadi 2014.
aastal Eesti Kunstiakadeemia maaliosakonnas. Õpingute käigus täiendas ta end Esramuse stipendiaadina Berliinis. Näitustel esineb alates 2008. aastast. Muuhulgas osales Mihkel Maripuu 2014. aastal Tallinna Kunstihoones toimunud kahel kureeritud maalinäitusel „Can’t Go On, Must Go On / Võimatu minna, kindlasti minna“ ja „Sund“. Tema eelmine isiknäitus toimus Hobusepea galeriis 2014. aastal.

Näitus jääb avatuks 15. maini 2017.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht