Kuzja Zverev Tallinna vene muuseumis

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kuzja Zverev “Kunstnik_lillel”.

Näitusel „Dialoogid kunstnikuga: Kuzja Zverevi maalid ja graafika“ Tallinna vene muuseumis (Pikk 29a) esitleb Narva kunstniku Vladislav Kuznetsovi (1961), kunstnikunimega Kuzja Zverev, mitme aasta töid.

Kuzja Zverevi looming, nagu kunstnikunimes kajastuv sõnamäng, tugineb kontrastidele: lihtsate ja naiivsete kujundite kaudu käsitletakse keerukaid filosoofilisi küsimusi ja teemasid. Mis on kunsti teenimine? Kus on piir hea ja kurja, jõu ja nõrkuse, andekuse ja pahe vahel?
Vaataja ette astub Kuzja Zverev kui groteskimeister, kes ilmutab end kord hapra poisikesena tõukerattal, kord tagaotsitava ja püüdmatu Pokemoni kujul, vahel pätipoisina, kuid alati vahetu ja maailmale avatuna.
Väljapanek peegeldab Kuzja Zverevi loomingu erinevaid etappe: dialoogist mineviku meistritega kuni dialoogideni ümbritseva maailma, vaataja ja iseenda, kunstniku alter ego’ga.
Eksponeeritud tööd on valminud mitmes tehnikas ja stiilis, teostatud nii puidul, lõuendil kui ka paberil. Töid saadavad lühikesed seletused või pikad tekstid – luuletused, lood, mõistukõned – mis kõlavad väga erinevalt, nagu mitme inimese kõnelus, nagu dialoog, kuhu on kaasatud ka kunstnik. Ent verbaalne on üksnes sissejuhatus põhilisse – kunstniku grotesksesse ja mitmetasandilisse visuaalse teksti maailma.

Näitus on külastajatele avatud alates 17. jaanuarist 2019.

2. veebruaril kell 13.00 toimub näitusel Tallinna vene muuseumis kohtumine ja meistriklass kunstnikuga.

Kuzja Zverev/Vladislav Kuznetsov
2006 Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige
2018 Eesti Maalikunstnike Liidu

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht