Kunstnikuvestlus Kumus: Paul Kuimet vestleb Anu Vahtraga

Paul Kuimet ja Anu Vahtra näitusel „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni“
25. aprillil kell 18.00 vestlevad Kumu kunstimuuseumis näitusel „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni“ kunstnikud Anu Vahtra ja Paul Kuimet. Sündmusel keskendutakse Anu Vahtra arhitektuurset keskkonda käsitlevale loomingule ja kunstniku installatsioonidele.
Anu Vahtra (1982) on Eesti kunstnik, kes on õppinud fotograafiat Eesti Kunstiakadeemias ja Amsterdamis Gerrit Rietveldi Akadeemias ning saanud 2015. aastal Köler Prize’i peapreemia. Vahtrat huvitab ruumiline ja arhitektuurne keskkond, sealhulgas galeriiruumide ja muuseumihoonete spetsiifika. Vaevumärgatavate muudatuste kaudu paljastavad tema installatsioonid ruumide tavaliselt märkamatuks jäävad osad.

Anu Vahtra. Eemaldamise teel tervikuni. 2019. Ruumiline sekkumine Kumu kunstimuuseumi
suures saalis näitusel „Gordon Matta-Clark: anarhitekt. Anu Vahtra: eemaldamise teel tervikuni“.
Kumu näitusel on Anu Vahtra loonud Gordon Matta-Clarki teostele installatiivse keskkonna, mis põhineb eelmise suure saali näituse „Vabad hinged“ kujundusel. Kumu hoovis paikneb Anu Vahtra installatsioon, mis meenutab muuseumihoone kohal asunud kunagist paekivikarjääri ning on dialoogis Matta-Clarki töödega. Näitusel eksponeeritakse lisaks slaidiprogrammi arhitekt Jüri Okase fotoseeriast „Väike moodsa arhitektuuri sõnastik“ (1974–1986) ning dokumentatsiooni Anu Vahtra performatiivsest jalutuskäigust „Open House Closing. A Walk“ Performa biennaalil 2017. aastal New Yorgis.
Paul Kuimet (1984) on kunstnik, kes elab ja töötab Tallinnas. Ta loob fotoinstallatsioone ja 16 mm filme, mille sisu ulatub maastikest ja arhitektuurist esemete ja kunstiteosteni. Ta teosed käsitlevad tihti modernistlikke esemeid, tõstes esile nende esteetilisi, poliitilisi ja ajaloolisi kaastähendusi, mis paljale silmale võivad jääda märkamatuks. Kuimeti viimaste ülesastumiste hulka kuuluvad sh isikunäitus “Five Volumes”, Narva kunstiresidentuur (2018); paarisnäitus „Space Coordinates“ (koos Nina Schuikiga), WNTRP, Berliin (2018); reklaamtahvliprojekt „Notes on Space in Kassel“, Kasseli linnaruumis (2017) ning isikunäitused „Perpendikulaarne“, Eesti Kaasegse Kunsti Muuseum, Tallinn (2016) ja „Hiline pärastlõuna“, Tallinna Linnagalerii (2016) ning Espace Photographique Contretype, Brüssel (2016). 2018. aastal osales ta WIELSi kaasaegse kunsti keskuse residentuuriprogrammis Brüsselis ja tegi kaasa ISCP residentuuriprogrammis New Yorgis.

Osalemine muuseumipiletiga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht